Az idei talán utolsó medvehagymával készült étel, mert szerintem lassan felváltja majd a spárga. Nagyon szeretem a hagymalevest, többféle ízesítéssel készítettem már, és most úgy gondoltam, hogy a medvehagymával jó párost alkot majd a vöröshagyma. Nem tévedtem, mert valóban nagyon finom lett a leves, melyet tálalás előtt dióolajjal csepegtettem meg, melytől egy finom diós ízt is kapott.... majd, ropogósra sült rozskenyérrel tálaltam. Tálaláskor ízlés szerint reszelt sajttal is megszórhatjuk, de én ettől most eltekintettem.
Hozzávalók:
2 db vöröshagyma (nagy)
1 csokor medvehagyma
1 ek liszt
5 dkg vaj
1 ek étolaj
só (ízlés szerint)
2 tk ételízesítő
őrölt színes bors (ízlés szerint)
2 dl főzőtejszín
1 l víz
A vöröshagymát pucoljuk meg, majd vágjuk félbe, és vékonyan csíkozzuk fel. A medvehagymát alaposan mossuk meg, majd szintén vágjuk össze.
A vajat, és az olajat hevítsük fel, majd adjuk hozzá az apróra vágott vöröshagymát, szórjuk meg egy nagy csipet sóval, és pároljuk üvegesre.
Ezután adjuk hozzá a medvehagymát, majd pároljuk még pár percig, hogy kissé összesen.
Ezután szórjuk meg a liszttel, keverjük alaposan össze, öntsük fel a vízzel, majd ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, szórjuk meg az ételízesítővel, és főzzük kb. 15-20 percig.
Ezután hagyjuk kicsit hűlni, majd öntsük bele a turmixgépbe, adjuk hozzá a tejszínt, és turmixoljuk le.
A leturmixolt levest ezután egy szitán szűrjük át, majd tegyük vissza a tűzre, és melegítsük forráspontig, de főzni már nem kell. (Én átszűrtem hogy selymesebb legyen, de ezt ki is hagyhatjuk.)
Tálaláskor szedjük a levest tányérba, ízlés szerint csepegtessük meg dióolajjal, esetleg szórjuk meg reszelt sajttal, és úgy kínáljuk. A dióolaj egy finom ízt ad a levesnek, én nagyon szeretem.
Nagyon finom ízletes levest készítettél !
VálaszTörlésNagyon köszönöm.... szeretem a medvehagymát és a hagymalevest is, és így együtt nagyon finom volt.
TörlésFinom levest főztél, és a színe is nagyon szép, tavaszi hangulatú!
VálaszTörlésKatikám, nagyon köszönöm! Nagyon finom volt, és a dióolaj egy külön ízt adott hozzá.
TörlésNagyon finom lehetett ez a leves, imádom a medvehagymát. És a színe... fenséges !
VálaszTörlésNagyon köszönöm! Én is medvehagyma imádó vagyok.... a leves nagyon finom volt. Sajnos idén ez a leves volt az utolsó amit főztem medvehagymával.
TörlésGyönyörű a leves színe. Milyen jó ötlet a dióolaj.
VálaszTörlésAni, nagyon köszönöm! Nagyon kevés kellet a dióolajból, és finom ízt adott a levesnek. Bevallom, olyan ritkán használom, pedig salátákhoz is finom.
Törlés