2013. április 30., kedd

Mascarponekrémes-epres leveles.



 Holnap lesz május elseje, a munka ünnepe. Gondolom sokan indulnak majd el különböző rendezvényekre, és lesznek olyanok is akik inkább otthon, a családdal töltik ezt a napot. Ilyenkor általában előkerülnek a kerti grillek, és a sülnek majd a finomabbnál, finomabb húsok. Persze azért a sült húsok, kolbászok, és saláták után mindenki szívesen elnassolna egy finom süteményt is. Én ezt a leveles tésztából, gyorsan elkészíthető, mascarponekrémes-epres süteményt tudnám ajánlani. A leveles tésztát akár már ma is megsüthetjük, majd tálalás előtt csak meg kell tölteni a finom krémmel, és jól megpakolni a felezett eperszemekkel. Azt biztosra tudom ígérni, hogy nagy sikere lesz, és egyszerűen nem lehet majd betelni vele.





Hozzávalók:

1 cs leveles tészta
25 dkg mascarpone
1 dl Hulala (v. habtejszín)
2 cs vaníliás cukor
porcukor (ízlés szerint)
1 citrom reszelt héja és leve
40 dkg eper 






A leveles tésztát vágjuk fel 6 egyforma darabra. Ezután a tészta szélétől kb. 1,5 cm-re éles késsel vágjuk körbe a tésztát. (vigyázzunk hogy ne vágjuk át teljesen a tésztát!!!)

Ezután tegyük egy sütőpapírral bélelt tepsire egymástól kicsit távolabb a tésztát, majd mindegyik közepét villával néhány helyen, böködjük meg.

Helyezzük be előmelegített forró sütőbe, majd süssük szép pirosra. (én légkeverésnél 180 fokon sütöttem)

A sütőből kivéve helyezzük rácsra, majd hűtsük ki teljesen mielőtt megtöltenénk a krémmel. (amennyiben sütés közben mégis felpúposodna a tészta közepe, akkor óvatosan nyomjuk le)

A mascarponét keverjük jó krémesre az ízlés szerinti mennyiségű porcukorral, a vaníliás cukorral, a tejszínnel, a citrom levével és reszelt héjával.

A teljesen kihűlt tésztákba kanalazzuk bele a mascarponés krémet, majd rakjuk ki a tetejét félbevágott eperszemekkel.

A krémmel megtöltött, és eperrel kirakott tésztát rögtön tálaljuk.

2013. április 29., hétfő

A postás kétszer csengetett!!!



 Az elmúlt héten a postás kétszer is becsengetett hozzám, és mindkétszer átvehettem egy-egy ajándékcsomagot.

Március elején Tavaszváró Receptversenyt hirdetett meg a "Mindmegette.hu" az oldalán, melyre én is beneveztem több recepttel. A nevezéseket március 7. és április 7. között lehetett feltölteni, majd izgatottan várni, hogy a zsűri melyik két versenyző feltöltött receptjeit találja a legjobbnak. Bevallom izgatottan vártam az eredményhirdetést, és csakis reménykedni tudtam, hogy hátha pont én leszek az egyik szerencsés a versenyben indultak között. Aztán pár napra rá meg is érkezett az értesítés, melyben tudatták velem, hogy én vagyok az egyik szerencsés nyertes, és magaménak tudhatom az egyik Philips asztali grillsütőt. El sem tudom mondani milyen boldog voltam!!! Azóta már meg is érkezett, sőt ki is próbáltam, és nemcsak nagyon örülök, de nagyon elégedett is vagyok ezzel a remek kis grillezővel.

 Ezúton is szeretném megköszönni a tisztelt zsűrinek ezt a csodálatos ajándékot!!!






Még tavaly jelentkeztem a Vásárhelyi Bréda Kastély felhívására, melyben Hungarikum fotópályázatot hirdettek meg. Több ételfotóval is pályáztam, végül pedig a zsűri a "Szívünk Hungarikumai Kategóriában" a 3. helyezéssel jutalmazta a Kakaós csigáról készült fotómat. (eredményhirdetés itt megtekinthető) Nagyon boldog voltam, mert remélni sem mertem, hogy én is a szerencsés nyertesek egyike lehetek.
Aztán a napokban meg is érkezett az ajándékcsomag, amely ezt a csodaszép kézzel festett, Kalocsai mintás leveses tálat rejtette magában.

Ezúton is szeretném megköszönni ezt a csodaszép tálat a tisztelt zsűrinek!!!


Zsályás párolt vörös káposzta.



Néhány héttel ezelőtt a legújabb szakácskönyvemből az "Egy falat Franciaország"-ból készítettem el a zsályás sertésszeleteket, melyhez köretként a szintén zsályás párolt káposztát ajánlott a szerző. Mivel nem csak a hússzeletek keltették fel az érdeklődésemet, hanem a párolt káposzta is, így természetesen elkészítettem, és a kettőt együtt tálaltam. Akkor valahogy csak a hússzeletek receptjét osztottam meg, pedig a káposzta is megérdemel egy posztot, mert igen csak finom. Párolt káposztát már többféleképpen készítettem, ez a változat viszont annyiban eltér, hogy fokhagymával, zsályával, és szegfűszeggel van ízesítve.
A szintén zsályával ízesített, szaftos hússzeletkehez pedig igazán jól illett ez a párolt káposzta.



Hozzávalók:

1 kisebb vörös káposzta
1 db vöröshagyma
2 gerezd fokhagyma
1 db alma
1 ek balzsamecet
1/2 ek zsálya (szárított)
2 dl vörösbor
5-6 db szegfűszeg
2-3 ek cukor (v. édesítőszer)
őrölt bors
5 dkg vaj


A káposztát vágjunk fel vékonyra, majd szórjuk meg 1/2 ek sóval és alaposan keverjük össze. Hagyjuk kb. fél órát állni, majd alaposan nyomjuk ki a levét mielőtt elkezdenénk párolni.

Egy edénybe hevítsük fel a vajat, majd adjuk hozzá az apróra felvágott vöröshagymát, és kezdjük el párolni. Közben szórjuk meg a cukorral, és úgy pároljuk tovább. Amikor már üvegesre párolódott, adjuk hozzá a szintén apróra felvágott fokhagymát, majd pár pillanat múlva a levétől kinyomkodott káposztát, és a vékony szeletekre vágott almát. 

Ezután szórjuk meg ízlés szerint őrölt borssal, adjuk hozzá a szegfűszeget és a zsályát, majd öntsük hozzá a bort, és a balzsamecetet.
Keverjük alaposan össze, majd fedjük le az edényt, és lassú tűzön pároljuk puhára a káposztát. (párolás közben többször keverjük át, ha szükséges akkor fűszerezzünk utána, és a folyadékot pótoljuk)

Tálaláskor sült, töltött húsok mellé kínáljuk.

2013. április 28., vasárnap

Viktória-piskóta.



 Elég régen készülök rá, hogy Viktória piskótát süssek, de eddig valahogy mindig elmaradt. Hétvége lévén, éppen a vasárnap délutáni desszert elkészítéséhez keresgéltem valami egyszerű receptet, amikor is eszembe jutott ez a kevert tésztájú piskóta. A hozzáadott vajnak köszönhetően egy kicsit tömörebb a tésztája mint a nálunk megszokott piskótatésztának, de ennek ellenére nagyon finom, szaftos. Mivel már lehet szép érett, és ízletes eperrel találkozni az üzletek polcain, így a mascarponés-habos krém alá az eredeti Viktória-piskótával ellentétben nem lekvár, hanem pépesített, és felezett eperszemek kerültek. Persze készíthetjük ezt a piskótát egyszerűbb változatban is, akkor eper helyett a piskótalapot megkenhetjük ízlés szerint lekvárral, majd arra kanalazzuk rá a keményre felvert tejszínhabot. A végeredmény mindkét esetben egy mutatós, és nagyon finom torta.






Hozzávalók 2 db 20 cm-es tortaformához:


25 dkg vaj
25 dkg porcukor
25 dkg liszt
5 db tojás
1 tk sütőpor


A vajat keverjük habosra a porcukorral, majd egyesével adjuk hozzá a tojásokat, és mindegyikkel keverjük simára.
 A 4. és 5. tojással egy-egy kanál lisztet is adjunk a keverékhez.

A maradék lisztet keverjük össze a sütőporral, majd szitáljuk hozzá a simára kevert masszához, majd óvatosan keverjük össze.

A sütőformákat vajazzuk, majd lisztezzük ki. Ezután osszuk el egyenlően a formákba a masszát, majd a széle felé húzzuk a tésztát, hogy sütés közben ne púposodjon fel.

Helyezzük be előmelegített sütőbe, majd közepes hőmérsékleten süssük 20-25 percig. (én légkeverésnél 160 fokon, 20 percig sütöttem)

A sütőből kivéve pár percig hagyjuk a formákban hűlni a tésztát, majd helyezzük rácsra és hűtsük ki teljesen.






Töltelék hozzávalói:

50 dkg eper
25 dkg mascarpone
2 dl Hulala (v. habtejszín)
1 cs vaníliás cukor
1 citrom reszelt héja
porcukor



Botmixerrel pépesítsünk pár szem epret és keverjük össze egy evőkanál porcukorral.

A mascarponét keverjük simára ízlés szerinti mennyiségű porcukorral,  a vaníliás cukorral, és a reszelt citromhéjjal.

A Hulalát (v. habtejszínt) verjük fel lágyabb habbá, majd apránként keverjük hozzá a msacarponés krémhez.

Az egyik teljesen kihűlt piskótalapot helyezzük rá egy tortatálra, majd kanalazzuk rá a pépesített epret. Ezután fedjük be a félbevágott eperszemekkel, majd halmozzuk rá a mascarponés-habos krémet.
Végül helyezzük a tetejére a másik piskótalapot, majd tegyük be a hűtőbe legalább egy órára, hogy a habos-krém kellően megdermedjen és az ízek összeérjenek.

Tálalás előtt a torta tetejét ízlés szerint szórjuk meg porcukorral, majd éles késsel szeleteljük fel és úgy kínáljuk.

2013. április 27., szombat

Hétvégi receptajánló!!! Medvehagymás-mustáros vagdalt krumplipürével.




Erre a hétvégére egy medvehagymás receptet hoztam. A receptet eredetileg Vikinél láttam meg, és mivel én is medvehagyma rajongó vagyok, így nem is volt kétséges hogy elkészítem. Mivel már csak rövid ideig lehet hozzájutni a medvehagymához, így nem is várakoztam vele sokáig, és bizony jól tettem, mert nagyon finom. A darált húst a szokott módon fűszereztem, majd összegyúrás előtt került még bele mustár, és a medvehagymát sem sajnáltam ki belőle. A vagdalt a mustárnak és a medvehagymának köszönhetően nagyon ízletes, és sütés után sem száradt ki, hanem finom szaftos maradt. Én tálaláskor krumplipürével kínáltam, de egy finom salátával is remek ebéd kerekedhet belőle.





 Hozzávalók 24 x 9 x 7 cm-es szilikonformához:

60 dkg darált hús
1 cs medvehagyma
2-3 ek mustár
2 db szikkadt zsemle
2 db tojás
 őrölt fehér bors
ételízesítő
szerecsendió
2-3 dkg Vénusz margarin






A szikkadt zsemléket áztassuk be vízbe, majd amikor már jól megszívták magukat, alaposan nyomkodjuk ki.
A medvehagymát vágjuk fel apróra.

Tegyük bele egy tálba a darált húst és adjuk hozzá az alaposan kinyomkodott zsemléket, az apróra felvágott medvehagymát, a mustárt, majd ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, és fűszerezzük.
Ezután dolgozzuk össze, majd adjuk hozzá az egész tojásokat, és kézzel gyúrjuk pár percig a masszát.

A sütőformát kenjük ki Vénusz margarinnal, (én szilikonos formát használtam, de azt is kikentem) majd lapogassuk bele a húsos masszát.

Helyezzük be előmelegített sütőbe, majd közepes hőmérsékleten süssük 65-70 perc alatt készre. A sütőből kivéve hagyjuk egy kicsit a formában hűlni, majd óvatosan fordítsuk át egy tálra.

Ameddig a vagdalt sül, addig készítsük el a krumplipürét.

Tálalás előtt szeleteljük fel, majd ízlés szerinti körettel kínáljuk. Én krumplipürével kínáltam.

2013. április 26., péntek

Bounty brownie torta.



 Egyik nagy kedvencünk a csupa csokoládés brownie, melyet most egy rumos-kókuszos töltelékkel bolondítottam meg. Már elég régen szerettem volna kipróbálni egy hasonló receptet, de valahogy mindig elmaradt. A napokban aztán egy kedves ismerősön Anikó elmondta, hogy Ő milyen finom brownie-t sütött, méghozzá éppen kókuszos töltelékkel. Természetesen egy képet is mellékelt, és akkor rögtön tudtam, hogy ezt hamarosan nekem is meg kell sütnöm. Így is lett, és elkészült ez a nagyon csokoládés, kókuszos finomság. A puha tészta, a lágy kókuszos töltelékkel, langyosan annyira finom volt, hogy egyszerűen nem tudtuk abbahagyni. Persze azért maradt egy kisebb darab, így teljesen kihűlve is letudtuk meózni, és úgy is nagyon elégedettek voltunk.






 Tészta hozzávalói:

15 dkg liszt
10 dkg csokoládé
15 dkg porcukor
2 cs vaníliás cukor
1 tk sütőpor
2 ek kakaó
2 db tojás
1,5 dl étolaj
1 dl feketekávé
rumaroma (ízlés szerint)



A lisztet keverjük össze a porcukorral, a vaníliás cukorral, a sütőporral, a kakaóval, és egy csipet sóval.

A tojásokat keverjük össze a lefőzött feketekávéval, az étolajjal, ízlés szerinti mennyiségű rumaromával, és az olvasztott csokoládéval.

Ezután a lisztes keverékhez öntsük hozzá a tojásos-csokoládés keveréket, majd fakanállal keverjük alaposan össze.

Egy 24 cm-es tortaformát béleljünk ki sütőpapírral, és öntsük bele a massza felét, majd egyenletesen simítsuk el a tetejét. (ezután készítsük el a tölteléket, majd öntsük a csokoládés massza tetejére)






Kókuszos töltelék hozzávalói:


20 dkg kókuszreszelék
1 tk vaníliaaroma
2 db tojás
15 dkg porcukor
4 ek tejföl


A tojások sárgáját keverjük habosra a porcukorral és a vaníliaaromával, a tejföllel, majd keverjük hozzá a kókuszreszeléket is.

A tojások fehérjét egy csipet sóval verjük kemény habbá, majd óvatosan keverjük hozzá a kókuszos masszához.

Ezután a kanalazzuk rá a tortaformában lévő csokoládés massza tetejére, majd egyenletesen simítsuk el. (én rákanalaztam a kókuszos masszát, majd tenyérrel egyenletesen, óvatosan, rálapogattam)

A maradék csokoládés masszát ezután öntsük rá a kókuszos réteg tetejére, és szintén egyenletesen simítsuk el.

Helyezzük be előmelegített sütőbe, majd közepes hőmérsékleten süssük 20 percig. (én légkeverésnél 150 fokon, 20 percig sütöttem)
A sütőből kivéve a formában hagyjuk egy kicsit hűlni, majd helyezzük rá egy tortatálra és hűtsük langyosra.

A langyosra hűlt brownie tetejét ízlés szerint szórjuk meg porcukorral, majd tálaljuk. (langyosan olyan finom hogy egyszerűen nem lehet abbahagyni)

2013. április 24., szerda

Almazselé chilipaprikával.



 A napokban lapozgattam az egyik receptes könyvemet és amikor ehhez a recepthez értem, rögtön megragadott az üvegekbe zárt opálosan selymes zselé fotója. A recept elolvasása után úgy döntöttem, hogy kisebb átalakítással (néhány eredeti hozzávaló híján) én is megfőzöm ezt a zselét. Mivel rövid idő alatt elkészült, már csak arra kellett várnom, hogy teljesen kihűljön, és megdermedjen. Aztán kissé izgatottan bontottam fel, és kóstoltam meg. Szerencsére nem kellett csalódnom a receptben, mert a végeredmény igencsak finomra sikeredett. Azóta leteszteltük már frissen kisült leveles-sajtos csigával, és sült krumplival is, és mindkettőhöz remekül illet ez a édes, ám kissé csípős zselé. 






 Hozzávalók 2 kisebb üveghez:

5 dl almalé (100%-os)
20 dkg cukor
10 g zselatin (por)
2 tk chili pasta (v. 2 db chili paprika apróra vágva)






 Az almalevet és a cukrot tegyük fel forrni, majd amikor már felforrt, adjuk hozzá a chili pastát (v. az apróra összevágott, kimagozott chili paprikát)

Ezután kevergetve, szép lassan főzzük 2-3 percig, majd vegyük le a tűzről. Állandó keverés mellett öntsük hozzá a porzselatint, és addig kevergessük, még teljesen feloldódik.

Ezután töltsük bele üvegekbe a forró, de még folyékony keveréket, majd légmentesen zárjuk le az üveg tetejét. Ameddig a zselé hűl, többször fordítsuk fejre, és görgessük az üvegeket az oldalukon, hogy a chilidarabkák ne üljenek le teljesen az üveg aljára.

Végül hagyjuk teljesen kihűlni, és megdermedni a zselét.





Az elkészült zselé lezárt üvegekben hosszabb ideig eltartható. Felbontás után viszont tároljuk hűtőszekrényben.





Ezt a kissé pikáns, édesen-csípős almazselét ízlés szerint kínálhatjuk egy frissen kisült leveles-sajtos csiga mellé, vagy éppen sült krumplihoz, esetleg előételként egy finom cheddar sajthoz is remekül illik.

2013. április 23., kedd

Zöldséges gomba tokány.



 Tokányt általában húsból szoktam készíteni, de most valahogy olyan ebédre vágytam, melyben nem jut szerephez a hús. Így aztán körbenéztem a kamrában, hogy mi lapul meg a polcokon, egy gyors ebéd elkészítéséhez. Rábukkantam egy doboz gombára, amiről már meg is feledkeztem. Gondoltam ez éppen jó lesz egy finom gombás-zöldséges tokányhoz. Egy gyors zöldségpucolás, hagyma vágás, párolás és rövid főzés után, egy nagyon finom tokányt sikerült feltálalnom, méghozzá saját készítésű metélt tésztával. Persze akinek nincs kedve, vagy éppen ideje a tésztagyúráshoz, az boltban vásárolt házi készítésű tésztát is használhat. A végeredmény úgy is egy remek szaftos-gombás-zöldséges húsmentes ebéd lesz.






Hozzávalók:


1 doboz gomba (konzerv csiperke)
2 db sárgarépa
2 db paszternák
1 db vöröshagyma
2 gerezd fokhagyma
2-3 dl tejföl
2 dl tejszín
1-1,5 dl víz
5 dkg Vénusz margarin
2 ek olívaolaj
őrölt bors
szerecsendió
kakukkfű


A zöldségeket vágjuk fel ízlés szerint. A vöröshagymát és a fokhagymát vágjuk fel apróra. A konzerv gombát öntsük egy szűrőbe és csepegtessük alaposan le.

Az olívaolajat és a margarint hevítsük fel, majd adjuk hozzá az apróra vágott vöröshagymát és kezdjük el üvegesre párolni. Amikor már kellően megpárolódott adjuk hozzá a fokhagymát, majd rögtön a feldarabolt zöldségeket is. Pár percig kevergetve pároljuk, majd öntsük fel a vízzel, és ízlés szerint fűszerezzük. 
Főzzük roppanósra a zöldségeket, majd adjuk hozzá a lecsepegtetett gombát, és főzzük még pár percig

A tejfölt keverjük simára a tejszínnel, majd állandó keverés mellett öntsük a párolt zöldségekhez. Forraljuk ki, majd a hőfokot mérsékelve főzzük addig, hogy kellően besűrűsödjön.

Közben enyhén sós vízbe főzzük ki a tésztát, majd szűrjük le. Ezután locsoljuk meg egy kevés olívaolajjal és kevergetve melegítsük össze. (én saját házi készítésű metélt tésztát főztem ki)

Tálaláskor a tésztát szedjük tányérra, majd kanalazzuk rá az elkészült szaftos ragut.

2013. április 22., hétfő

"Foodpanda" online étel házhoz szállító szolgáltatás már Magyarországon is!!!!!



Ez a bejegyzésem most egy kicsit más mint az eddig megszokottak, mivel nem a saját receptemet szeretném megosztani, hanem egy Magyarországon új szolgáltatásra hívnám fel a figyelmet. 

Biztosan előfordult már mindenkivel, (természetesen velem is) hogy éppen nem volt kedvünk a főzéshez-sütéshez, vagy váratlan vendégeink futottak be, és a konyhában töltött időt inkább barátainkkal, egy pohár finom itóka mellett beszélgetéssel  töltenénk el. Igen ám, de akkor mivel is kínáljuk meg a vendégeinket, tehetnénk fel a nagy kérdést. Vagy esetleg egy izgalmas filmet szeretnénk megnézni, kedvenc pizzánk falatozása közben.

Ekkor nyugodtan vegyük igénybe a "Foodpanda" ételrendelő házhoz szállító szolgáltatását.

A "Foodpanda" egy egyszerű internetes szolgáltató oldal, melynek segítségével gyorsan és egyszerűen rendelhetsz ízlésednek megfelelő ételt, már több száz étterem kínálatából.

2013. április 21., vasárnap

Vaníliakrémes epertorta.



 Szép piros epret sikerült vásárolnom, és nem csak szép volt, de még ízletes is. Először tanácstalan voltam, hogy milyen epres sütemény készüljön a hétvégére, de mindenképpen valami nagyon habosat-krémeset szerettem volna. Végül sütöttem egy omlós tésztát, melyet aztán vaníliakrémmel töltöttem meg, a végén pedig félbevágott eperszemekkel raktam ki. A krém készítésénél viszont elkövettem egy kis hibát, mert csak fél csomag pudingport főztem fel a tojások sárgájával, így kicsit folyósabb maradt. Szeleteléskor aztán a torta nem volt valami fotogén, viszont ízre isteni finom. Tanulva a hibámból a recept leírásban már egy csomag pudingpor szerepel, úgy már biztosan nem lesz ilyen folyós a krém. A torta persze így is gyorsan elfogyott, sőt hamarosan ismétlés következik, de már masszívabb állagú krémmel.





Tészta hozzávalói:

20 dkg liszt
10 dkg vaj
8 dkg porcukor
csipet só
1 egész tojás
1 tojássárgája


A lisztet keverjük össze egy csipet sóval, majd kezdjük el összemorzsolni a vajjal. Amikor már kellően morzsalékos, adjuk hozzá az egész tojást és a tojássárgáját, majd gyors mozdulatokkal gyúrjuk össze.

Az összegyúrt tésztát tegyük bele egy teflonos piteformába és kézzel egyenletesen lapogassuk bele, majd néhány helyen böködjük meg egy villával. Ezután tegyük be a hűtőbe 30 percre, hogy kellően lehűljön. 

A kellően lehűlt tésztára helyezzünk egy sütőpapírt, majd töltsük fel nehezékkel. (pl. babbal, rizzsel...)

Melegítsük elő a sütőt, majd közepes hőmérsékleten süssük 20 percig. Ezután vegyük le a nehezéket, majd tegyük vissza a sütőbe, és süssük szép világos színűre.

A sütőből kivéve hagyjuk a formában pár percig, majd helyezzük rácsra és hűtsük ki egészen.
Közben készítsük el a vaníliás krémet.







Vaníliakrém hozzávalói:

5 dl tej
1 cs vaníliás pudingpor
1 tk vaníliaaroma
3 tojássárgája
cukor (ízlés szerint)
2 dl Hulala (v. habtejszín)

40 dkg eper a torta tetejére.


A tojások sárgáját keverjük simára az ízlés szerinti mennyiségű cukorral, és a vaníliaaromával. Ezután keverjünk hozzá egy kevés tejet, majd a pudingport is. (addig keverjük, hogy csomómentes legyen)

A maradék tejet tegyük fel forrni, majd állandó keverés mellett csorgassuk hozzá a cukros-tojásos pudingot.
Ezután állandó keverés mellett főzzük sűrűre, majd hűtsük ki egészen.

A Hulalát (v. habtejszínt) verjük kemény habbá, majd apránként, óvatosan keverjük hozzá a pudingos krémhez.

A teljesen kihűlt tésztába kanalazzuk bele a vaníliakrémet, majd a tetejét rakjuk ki félbevágott eperszemekkel.
Ezután tegyük be a hűtőbe, hogy a krém kicsit megdermedjen, és az ízek összeérjenek.

Tálalás előtt ízlés szerint szeleteljük fel, majd úgy kínáljuk.

2013. április 20., szombat

Hétvégi receptajánló!!! Póréhagymás-tejszínes hús wok-ban.



 Csodálatosan süt a nap, és a hosszúra nyúlt hideg tél után kinek van kedve ilyen gyönyörű időben órákat a konyhában tölteni. Így aztán erre a hétvégére egy olyan receptet hoztam, melyet wok-ban fél óra alatt elkészíthetünk. (természetesen wok hiányában egy serpenyőben is készíthetjük, csak akkor kicsivel több időt vesz igénybe) Volt itthon egy szál póréhagyma melyet szerettem volna minél előbb felhasználni, így azt a vékonyra felcsíkozott sertéscombbal lepirítottam, majd a fűszerezés után fehérborban puhára pároltam. Végül egy kevés kukoricaliszttel megszórtam, majd tejszínnel felöntöttem, és pár perc alatt besűrítettem a szaftot. Tálaláskor én rizst kínáltam mellé, de krumplipürével, vagy éppen egy szelet puha kenyérrel is tálalhatjuk. A sertéshús helyett pedig ízlés szerint csirke, vagy éppen pulykamellből is készíthetjük.






Hozzávalók:

30 dkg sertéscomb
1 kisebb póréhagyma
2 gerezd fokhagyma
1,5 dl fehérbor
őrölt fehér bors
szerecsendió
kakukkfű
1 db húsleveskocka
2 tk kukoricaliszt
2 dl tejszín
3 dkg Vénusz margarin
2 ek olívaolaj






A sertéscombot vágjuk fel vékony csíkokra. A póréhagymát vágjuk fel kicsit vastagabb szeletekre. A fokhagymát vágjuk fel apróra.

A wokba hevítsük fel a margarint és az olívaolajat, majd adjuk hozzá a vékony csíkokra vágott húst. Pár perc alatt kicsit pirítsuk le, és adjuk hozzá a felszeletelt pórét, majd az apróra felvágott fokhagymát. Néha megkeverve pároljuk addig, hogy a hagyma kissé összeessen. Ezután ízlés szerint szórjuk meg a fűszerekkel, morzsoljuk rá a leveskockát, végül pedig öntsük fel a borral.
Ezután forraljuk ki, majd a hőfokot mérsékelve, a wok tetejét félig lefedve, pároljuk puhára a húst. (figyeljünk közben nehogy a hagyma szétfőjön)

Amikor a hús teljesen megpuhult, és szinte a szaftjára sült, akkor szórjuk meg a kukoricaliszttel, majd óvatosan keverjük össze. Ezután öntsük fel a tejszínnel, majd forraljuk ki, és főzzük pár percig hogy kissé besűrűsödjön a szaft.

Tálaláskor ízlés szerinti körettel kínáljuk. Én rizst főztem és azzal kínáltam.

2013. április 18., csütörtök

Medvehagymás kalács.



 Idén is elkapott a medvehagyma őrület, és igaz az időjárás kicsit közbe szólt, de végül mégis csak megjelent a zöldségesnél a medvehagyma. Így aztán ameddig szerencsém van és hozzájutok, szinte naponta készül belőle valami finomság. Most éppen egy medvehagymás sós kalácsot sütöttem, és mondhatom hogy nagyon finom lett. A tésztája igazán könnyű, és a medvehagymának köszönhetően nagyon ízletes. Reggelire, vagy éppen vacsorára, némi füstölt kolbásszal, vajjal, retekkel és újhagymával....... kínálhatjuk.






 Hozzávalók:


40 dkg liszt
10 dkg vaj
2,5 dkg élesztő
1 tk kristálycukor
1 dl tej
1 dl víz
1,5 dkg só
8 dkg medvehagyma
1 tojássárgája (+ 1 tojás a lekenéshez)
szezámmag






A vajat olvasszuk fel, majd keverjük össze a tojássárgával. Ezután öntsük bele a kenyérsütőgép üstjébe, majd öntsük hozzá a langyos tejet és a vizet.

A lisztet keverjük össze a sóval, majd kanalazzuk rá a folyadék tetejére, végül pedig morzsoljuk rá az élesztőt és szórjuk rá a kristálycukrot.

Ezután dagasszuk meg a tésztát, majd osszuk el két részre. Az egyik részt tegyük bele a kilisztezett kelesztőtálba.

A medvehagymát botmixerrel pépesítsük, majd gyúrjuk bele a másik fele tésztába. (én visszatettem a tésztát a kenyérsütőgépbe, majd rászórtam az összeaprított medvehagymát és elindítottam a dagasztó programot és így kevertem bele a tésztába)
Ezután ezt a tésztát is tegyük bele a kelesztőtálba, majd langyos helyen kelesszük 30 percig.

Egy hosszúkás sütőformát béleljünk ki sütőpapírral.
A megkelt tésztákat formázzuk sütőforma hosszúságúra, majd fonjuk össze. Ezután óvatosan helyezzük bele a formába, majd konyharuhával letakarva kelesszük 30 percig.
Amikor a tészta újra megkelt a tetejét kenjük le egész felvert tojással, majd ízlés szerint szórjuk meg szezámmaggal.

Helyezzük be előmelegített sütőbe, majd közepes hőmérsékleten kb. 35-40 perc alatt süssük készre. (én légkeverésnél 150 fokon, 35 percig sütöttem)

A sütőből kivéve pár percig hagyjuk a formában a kalácsot, majd helyezzük rácsra, és hűtsük ki egészen.

Tálalhatjuk reggelire, vagy éppen vacsorára vajjal, füstölt kolbásszal, és primőr zöldségekkel.

2013. április 16., kedd

Citromos-narancsos pite.



 Hétvégére sütöttem ezt a finom naranccsal, és citrommal ízesített pitét.  A kekszes alapba most került némi kukoricapehely is, melytől finom ropogós lett. A mascarponés-tejszínes tölteléket a citrusok levével, és reszelt héjával ízesítettem, majd a teljesen kihűtött, pite tetejét a tálalás előtt egy tejfölös-tejszínes habbal koronáztam meg. Ennek a pitének nagy előnye, hogy akár egy nappal előbb elkészíthetjük, majd a hűtőben való pihentetés alatt az ízek még jobban összeérnek. Tálalás előtt aztán már csak a habos-krémet kell a pite tetejére kanalazni, és már fogyaszthatjuk is.





 Tészta hozzávalói 24-cm-es formához:


10 dkg Győri Édes keksz
10 dkg Győri Édes kakaós keksz
10 dkg Corn Flakes (kukoricapehely)
10 dkg vaj
10 dkg porcukor


A kekszet és a kukoricapelyhet tegyük zacskóba és sodrófával törjük össze morzsalékosra. Ezután keverjük hozzá a porcukrot, majd az olvasztott, forró vajat. 
 Ezután öntsük bele a piteformába, majd tenyérrel alaposan nyomkodjuk bele.

Melegítsük elő a sütőt, majd közepes hőmérsékleten süssük a kekszes alapot 10 percig. Ezután vegyük ki a sütőből, és hagyjuk kicsit hűlni mielőtt ráöntjük a töltelékek.



Töltelék hozzávalói:

25 dkg mascarpone
15 dkg porcukor
2 cs vaníliás cukor
1 dl tejszín
2 db tojás
1 narancs leve és reszelt héja
1 citrom leve és reszelt héja


A mascarponét keverjük ki a porcukorral, és a vaníliás cukorral. Ezután reszeljük hozzá a narancs és citrom héját, és nyomjuk bele mindkettő levét is, majd szintén keverjük simára.
Végül keverjük hozzá a tojásos-tejszínes keveréket.
Az elősütött kekszes alapra óvatosan öntsük rá a tölteléket.

Ezután tegyük vissza a sütőbe, majd közepes hőmérsékleten süssük 20-25 percig. (a sütési idő felénél takarjuk le sütőpapírral, nehogy túlbarnuljon a teteje)
A megsült pitét vegyük ki a sütőből, és hagyjuk a formában kihűlni, majd pár órára tegyük be a hűtőbe, hogy teljesen megdermedjen.





Habos krém:

2 dl Hulala (v. habtejszín)
10 dkg tejföl
4-5 ek porcukor
1 cs vaníliás cukor


A tejfölt keverjük simára a porcukorral és a vaníliás cukorral. A Hulalát (v. habtejszínt) verjük kemény habbá, majd apránként, óvatosan keverjük hozzá a cukros tejfölhöz.

A teljesen kihűlt pite tetejére kanalazzuk rá a habos krémet, majd díszítsük reszelt narancs, vagy citromhéjjal.

Tálalás előtt ízlés szerint szeleteljük fel, és úgy kínáljuk.

2013. április 13., szombat

Hétvégi receptajánló!!! Zsályás sertésszeletek.



 Csodálatosan szép, napsütéses tavaszi hétvégének nézünk elébe, és gondolom a hosszúra nyúlt hideg téli napok után mindenki szívesen tölti az idejét, kint a szabadban. Így aztán erre a hétvégére egy olyan receptet hoztam, melyet a sütőben készíthetünk el, és csak minimális időt kell az előkészületekkel a konyhában eltöltenünk. A receptet az "egy falat... Franciaország" című szakácskönyvben találtam, és örülök, hogy elkészítettem, mert bizony nagyon finom, szaftos hússzeleteket tudtam feltálalni. Köretként krumplipürét, és szintén a könyvben szereplő recept szerint készített párolt vörös káposztát (receptet hamarosan megosztom) kínáltam.






Hozzávalók:

6 szelet szaftosabb sertéshús (pl. hasaalja, v. bőrös malachús)
5 dkg vaj
1 dl fehérbor
5 dl csirkehúsleves
1,5 dl főzőtejszín
1,5 ek dijoni magos mustár
4-5 zsályalevél (v. szárított zsálya ízlés szerint)
őrölt bors
kukoricaliszt



A hússzeleteket sózzuk, borsozzuk, és állni hagyjuk kb. 30 percet.
Ezután egy serpenyőbe felhevítjük a vajat, majd a kukoricalisztbe forgatott hússzeleteket belehelyezzük, és pár perc alatt mindkét oldalukat szép pirosra sütjük. 
A pirosra sült hússzeleteket ezután egymásmellé helyezzük egy tepsibe.

A visszamaradt zsiradékhoz hozzáöntjük a bort és a levest, beletesszük az apróra vágott zsályát, majd összekeverjük. Ezután óvatosan ráöntjük a hússzeletekre, majd fóliával lefedjük a tepsit.

Előmelegített sütőbe  helyezzük, és 40-45 perc alatt puhára pároljuk. Ezután kivesszük a sütőből, majd a szaftot átöntjük egy serpenyőbe, a húst pedig melegen tartjuk.

A szaftot ezután felforraljuk, majd kis lángon, kevergetve a kétharmadára besűrítjük. Ekkor hozzáöntjük a tejszínt, és a mustárt, majd kevergetve addig főzzük, még kissé besűrűsödik a szaft.
Az elkészült szaftot ezután ráöntjük a hússzeletekre, majd pár percre visszatesszük a meleg sütőbe, hogy egy kicsit összeforrjanak az ízek.

Tálaláskor ízlés szerinti körettel, és salátával kínáljuk. Én krumplipürével, és párolt vörös káposztával tálaltam.

2013. április 11., csütörtök

Camembert leveles tésztában.



 Gyorsan elkészíthető, nagyon egyszerű, és isteni finom!!! Így jellemezhetném ezt a leveles-sajtos batyut. Valahogy semmi kedvem nem volt komolyabb főzőcskézéshez, viszont már régen szerettem volna elkészíteni ezt a finomságot. Az előnyújtott fagyasztott leveles tésztának köszönhetően röpke fél óra alatt elkészült, és már tálalhattam is. A ropogós tésztában kissé megolvadt sajt, tetején a pirított dióval igazán kedvünkre való volt.






Hozzávalók:

1 cs előnyújtott leveles tészta
2 cs camembert
néhány szem dió
1 tojás a lekenéshez






Az előnyújtott leveles tésztát vágjuk fel négy egyforma darabra.
A camembert vágjuk félbe.
A diót daraboljuk fel.

Mindegyik tészta közepére helyezzünk rá egy fél camembert, majd a széleit összefogva formázzunk belőlük batyukat. 
Ezután egy sütőpapírral bélelt tepsire helyezzük egymástól kicsit távolabb a tésztabatyukat.
A tojást verjük fel egy villával, majd kenjük le vele a tésztát. Ezután szórjuk meg a darabolt dióval.

Helyezzük be előmelegített sütőbe, majd magas hőmérsékleten süssük szép pirosra, ropogósra. (én légkeverésnél 180 fokon sütöttem)

A sütőből kivéve hagyjuk pár percig hűlni, majd tálaljuk. Ízlés szerint salátát is kínálhatunk mellé.

2013. április 8., hétfő

Pórés-medvehagyma krémleves.



Végre idén is megkezdődött a medvehagyma szezon!!! Egy-két hete már találkoztam vele a zöldségesnél, de sajnos az időjárásnak köszönhetően eléggé silány példányok voltak. Nem csoda, hiszen ez az időjárás a növényeket is eléggé megviselte. Reménykedjünk hogy végre megérkezett az igazi tavasz, és a medvehagyma is erőre kap. Úgy indultam el vásárolni, hogy bármilyen is lesz a medvehagyma nekem most kell egy csomaggal. Szerencsémre sikerült is egy szépséges, friss csomaggal beszereznem, így aztán nem is volt kétséges, hogy finom levest készítek ebédre. A medvehagyma mellett még hazajött velem egy szép szál póréhagyma is, így készült ez a pórés-medvehagyma krémleves. Ameddig a leves készült, gyorsan sütöttem mellé néhány sajtos csigát, majd tálaláskor azzal kínáltam. Mivel ez a leves igencsak egyszerű, és a sajtos csigákkal együtt bő fél óra alatt elkészül, így kevés idővel rendelkező medvehagyma kedvelőknek a figyelmébe tudnám ajánlani.





Hozzávalók:

1 cs medvehagyma
1 db póréhagyma
1 nagyobb krumpli
színes bors
szerecsendió
1 db zöldségleveskocka
3 dkg Vénusz margarin
2 ek olívaolaj
2 dl tejszín
7 dl víz


A póréhagymát vékonyra szeleteljük fel. A krumplit vágjuk kisebb kockákra. A medvehagymát vágjuk fel apróra.

Egy edénybe hevítsük fel a margarint és az olívaolajat, majd adjuk hozzá a vékonyra felszeletelt pórét és pároljuk pár percig, hogy kissé összeessen. Ezután adjuk hozzá a medvehagymát, majd szórjuk meg a fűszerekkel, és pároljuk tovább hogy a medvehagyma is kicsit összeessen. Végül adjuk hozzá a krumplit, majd öntsük fel a vízzel, és főzzük puhára.(kb. 20 percig főztem)

Amikor a krumpli megfőtt, vegyük le a tűzről, majd botmixerrel pépesítsük. Ezután tegyük vissza a tűzre, és állandó keverés mellett, csorgassuk bele a tejszínt. Végül forraljuk ki, de főzni már nem kell tovább.

Ameddig a leves főtt, a leveles tésztát vékonyan lekentem sóval, és őrölt fehér borssal ízesített tejföllel, majd bőségesen megszórtam reszelt sajttal. Ezután feltekertem mint a bejglit, majd feldaraboltam. A kés lapjával minden csigát kicsit lenyomtam, majd előmelegített, forró sütőben, szép pirosra, ropogósra sütöttem.

Tálaláskor a levest tálakba mertem, majd a frissen kisült sajtos csigákkal kínáltam.

2013. április 7., vasárnap

Citromkrémes torta.



 Nálunk a hétvége semmiképpen nem múlhat el valami finom sütemény nélkül. Igaz ezen a hétvégén kicsit belemerültem a sütögetésbe, mert szombaton készült egy finom szilvás-túrós pite, amely igen csak kapós volt. (recept itt megtalálható) Mivel vendégeket vártam, a sütemény pedig fogytán, így aztán megint csak hozzáláttam a sütéshez. Igaz ennek a tortának csak a tésztás alapot kellett megsütni, így gyorsan el is készültem vele, majd megtöltöttem egy habos-mascarponekrémmel, végül pedig citromkrémmel koronáztam meg. Az omlós tészta a mascarponekrémmel, és a citromrémmel valami isteni finom volt. Az íz-hatás pedig teljesen hatalmába kerített mindenkit, és nem győztük egyik szeletet enni a másik után.






 Tészta hozzávalói 20 cm-es formához:


15 dkg liszt
10 dkg vaj
5 dkg porcukor
5 dkg darált mandula
1 tojássárgája
1-2 ek hideg víz


A lisztet morzsoljuk össze a vajjal, majd amikor már jó morzsalékos keverjük hozzá a darált mandulát, és a porcukrot. Ezután adjuk hozzá a tojássárgáját és egy evőkanál hideg vizet, majd gyúrjuk alaposan össze. (ha szükséges akkor adjunk még hozzá apránként vizet, hogy egy könnyen nyújtható tészta legyen)

A tortaformát kenjük ki vajjal és lisztezzük ki, majd béleljük ki a tésztával. (én szilikonos formába sütöttem, így csak vékonyan kentem ki vajjal, majd kézzel belelapogattam a tésztát) Ezután tegyük be 30 percre a hűtőbe.

A hűtőből kivéve villával több helyen böködjük meg a tészta alját, majd helyezzünk bele sütőpapírt, és töltsük fel nehezékkel. (pl. babbal, rizzsel...)

Helyezzük be előmelegített sütőbe, majd közepes hőmérsékleten süssük 15 percig. Ezután vegyük ki a sütőből és vegyük le a nehezékkel megtöltött sütőpapírt. Ezután tegyük vissza a tésztát a sütőbe, és süssük még 10 percig, hogy szép világos színűre süljön. 
A sütőből kivéve hagyjuk néhány percig a formában, majd helyezzük rácsra, és hűtsük ki teljesen.






Töltelék hozzávalói:


25 dkg mascarpone
porcukor
2 cs vaníliás cukor
reszelt citromhéj
2 dl Hulala (v. habtejszín)

néhány kanál citromos krém (recept itt található)


A mascarponét keverjük simára ízlés szerinti mennyiségű porcukorral, a vaníliás cukorral, és a reszelt citromhéjjal.

A Hulalát (v. habtejszínt) verjük közepesen kemény habbá, majd apránként keverjük hozzá a mascarponés krémhez.

A teljesen kihűlt tortaformába kanalazzuk bele a krémet, majd egyenletesen simítsuk el a tetejét.
Ezután ízlés szerint kenjük rá a citromos krémet, majd tegyük be legalább egy órára a hűtőbe, hogy a krém teljesen megdermedjen, és az ízek jól összeérjenek.

Közvetlen tálalás előtt vegyük ki a hűtőből a tortát, majd ízlés szerint szeleteljük fel.

2013. április 6., szombat

Hétvégi receptajánló!!! Pikáns csirkeszárnyak.



 Nemrégiben egy kedves barátnőm megajándékozott egy üveg édes chili szósszal, melyet a hétvégi ebéd készítéséhez mindenképpen szerettem volna felhasználni. Így aztán vásároltam néhány csirkeszárnyat, majd bepácoltam ebbe a pikáns szószba, és végül szép pirosra sütöttem. Bevallom én eddig mindig saját magam készítettem a pácot melyben a húst sütöttem, de ez a Lidl-ben  készen vásárolt éppen olyan finom. Így aztán a hétvégi ebéd elkészítéséhez bátran merem ajánlani akár ezt az édes-pikáns-chili szószt, mellyel szinte semmi dolgunk nincs, vagy éppen a saját magunk által készített édes-csípős pácot. Tálaláskor a finom szaftos, ragacsos csirkeszárnyakat pedig szintén a sütőben készíthető hasselback burgonyával kínáltam.






Hozzávalók:

8-10 db csirkeszárny
1/2 üveg édes chili szósz (Lidl-ben kapható)
1 dl fehérbor
olívaolaj


A csirkeszárnyakat ízlés szerint sózzuk be, majd hagyjuk egy fél órát állni. 
Egy tálba keverjük össze a chili szószt néhány kanál olívaolajjal, majd jól forgassuk bele a besózott csirkeszárnyakat. Fedjük le a tálat fóliával, majd tegyük be a hűtőbe néhány órára, vagy akár egész éjszakára, hogy az ízek jól összeérjenek.

Egy tepsit béleljünk ki sütőpapírral, majd tegyük bele a szószos-húst, és rendezzük el. Ezután öntsük alá a bort (v. vizet), majd fedjük le a tepsit fóliával.

Helyezzük be előmelegített sütőbe, majd 45-50 perc alatt pároljuk puhára. Ezután vegyük le a fóliát, majd süssük szép pirosra a csirkeszárnyakat.

Tálaláskor ízlés szerinti köretet kínáljunk hozzá. Én hasselback burgonyát sütöttem, és azzal tálaltam.

2013. április 4., csütörtök

Almatorta.



 Mint a képen is látszik, bizony ez az almatorta nem éppen most készült. Akkor még ősz volt, sütött a nap, és hullott a falevél a fákról. Kérdezhetnétek akkor miért pont most osztom meg ezt a receptet. Ennek csakis egy oka van, valahogy teljesen megfeledkeztem róla, és csak véletlenül találtam rá a fotókra. Viszont a torta maga olyan finom volt, hogy gondoltam így utólag azért megérdemel egy posztot. Almát pedig egész évben meglehet vásárolni, és a többi hozzávaló is könnyen beszerezhető bármelyik évszakban. Mivel közeleg a hétvége, így minden almás sütemény kedvelőt arra biztatnák, hogy tortára fel!!






Tészta hozzávalói:

25 dkg liszt
12,5 dkg vaj
1 tojás
1 ek kristálycukor
csipet só
40 ml hideg víz



A lisztet elkezdjük összemorzsolni a hideg vajjal, majd amikor már kellően morzsalékos hozzáadjuk a csipet sót, a cukrot, a tojást, és a fele mennyiségű vizet. Ezután gyors mozdulatokkal összegyúrjuk a tésztát. Közben ha szükséges, akkor apránként hozzáadagoljuk a maradék hideg vizet is.

A simára gyúrt tésztát ezután kinyújtjuk, majd kibélelünk vele egy 24 cm-es piteformát. Ezután 30 percre betesszük a hűtőbe, hogy kellően lehűljön.
Közben elkészíthetjük a tölteléket.



Töltelék hozzávalói:

25 dkg ricotta (v. túró)
15 dkg porcukor
1 cs vaníliás cukor
reszelt citromhéj
2 db tojás
0,5 cs vaníliás pudingpor


2-3 db alma a tetejére

2-3 ek méz a lekenéshez


A ricottát keverjük össze a porcukorral, a vaníliás cukorral, a puding porral, a reszelt citromhéjjal, és a tojások sárgájával.

A tojások fehérjét egy csipet sóval verjük kemény habbá, majd apránként, óvatosan keverjük hozzá a ricottás masszához.

Az almákat vágjuk fel vékony szeletekre, majd csepegtessünk rá citromlevet nehogy megbarnuljon felhasználásig.

A piteformában lévő tészta alját villával szurkáljuk meg, majd öntsük bele a tölteléket. Ezután rakjuk ki a tetejét az almaszeletekkel.

Helyezzük be előmelegített sütőbe, majd közepes hőmérsékleten süssük 35-40 percig.

A mézet melegítsük fel, majd a sütőből kivett torta tetejét kenjük le vele.

Tálalás előtt hagyjuk langyosra hűlni, majd ízlés szerint felszeletelve kínáljuk.

2013. április 2., kedd

Körözöttel töltött sonkatekercs almás-tormás céklasalátával.



 A húsvéti ünnepekre idén is készült néhány sonkatekercs, melyeket körözöttel töltöttem meg, majd a tekercsek végeit reszelt sajttal zártam le. Mivel úgy gondoltam hogy ehhez a túrós töltelékhez a francia saláta helyett jobban illene egy tormás, édeskésebb saláta, így esett a választásom az almás-tormás céklasalátára. A salátába került a csemege torma mellé még reszelt alma, és nyers cékla is, melyet a végén nyakon öntöttem egy adag tartármártással. A töltött sonkatekercs, és a saláta igazán jó választásnak bizonyult, mert mindenki nagy megelégedéssel falatozott belőle. Persze ezt a finomságot nem csak húsvétkor tehetjük az asztalra, hanem hidegtál készítésekor is bátran felhasználhatjuk.





Hozzávalók a sonkatekercshez:

2 cs szeletelt sonka
2 cs túró
3-4 db újhagyma
2-3 ek tejföl
őrölt köménymag
reszelt sajt


A túrót villával törjük össze, majd ízlés szerint sózzuk, és szórjuk meg őrölt köménymaggal. Ezután keverjük hozzá az apróra összevágott újhagymát, és kanalanként a tejfölt. ( egy sűrű, krémes állagú krémet kapjunk)

A vékonyra felszeletelt sonkára kanalazzuk rá a túrós tölteléket, majd tekerjük fel. A két végét zárjuk le reszelt sajttal, majd 1-2 órára tegyük be a hűtőbe, hogy a krém kellően megdermedjen, és az ízek alaposan összeérjenek. 






Almás-tormás céklasaláta hozzávalói:


1 nagy cékla
1 nagy alma
1/2 üveg csemege torma
2 dl tejföl
majonéz
csipet só
cukor (v. édesítőszer)
őrölt fehér bors


Az almát és a céklát hámozzuk meg, majd nagyobb lyukú reszelőn reszeljük le, és keverjük össze a tormával.

A tejfölt keverjük össze ízlés szerint majonézzel, csipet sóval, cukorral, (v. édesítővel) és őrölt fehér borssal.
Ezután öntsük rá az almás-tormás-céklás  keverékre, majd hagyjuk 1-2 órát állni, hogy az ízek kellően összeérjenek.

Tálaláskor a körözöttel töltött sonkatekercseket az almás-tormás céklasalátával kínáljuk.