2010. augusztus 22., vasárnap

Megint útnak indulok!!


Egy kis időre megint bezárom a konyhámat, előkapom a motoros szerkómat és útnak indulunk. Meglátogatom a barátnőmet Zadarba, és csak reménykedni tudok, hogy az égiek is velünk lesznek, mert napfényre, tengerpartra, kirándulásra és persze azért egy ici-pici főzőcskézésre vágyom.

Ezzel a csodaszép virággal szeretnék elköszönni minden kedves látogatómtól. További jó sütést-főzést, a receptjeim között pedig sikeres nézelődést kívánok!!!

Szlovák szelet.



Még konyhai pályafutásom legelején (kb. 30 évvel ezelőtt) kaptam ezt a receptet a szomszéd nénitől. Lehet azóta már más néven vált ismerté, de nekem mindig ez marad. Nem mondom, hogy rögtön sikerült, mert volt amikor a barna tészta olyan kemény lett, hogy szinte elrágni sem tudtuk, de mára állíthatom a legfinomabb, legpuhább, és a legkedveltebb sütemény szerepét tölti be nálunk. (ebből is látszik, fejlődőképes vagyok):))) Azóta is mindent az eredeti leírás szerint készítek, a krém pl. lisztes-főzött krém, ezzel is igazolván, hogy volt élet a pudingporral készült krémek előtt is. Sőt, szerintem még sokkal finomabb, és selymesebb is így, de kitudja miért, én is előszeretettel használom a pudingport. (pedig teljesen felesleges) Lehet kicsit hosszadalmasnak tűnik az elkészítése, de mivel lapokat kell sütni, így akár előre is dolgozhatunk és előzőnap a lapok megsüthetőek. A krémmel való megtöltés, és csokoládéval való bevonás után, azért pár órát várni kell a szeleteléssel, hogy jó puha legyen. Én előző nap teljesen elkészítem, és csak másnap szeletelem. Így van ideje megpuhulni és az ízeknek összeérni. Pár napig (már ha marad) eltartható.




Barna tészta:

30 dkg liszt
10 dkg porcukor
1 tojássárgája
10 dkg margarin
1 ek kakaó
4-5 ek tej
1 tk sütőpor


A margarint a liszttel elmorzsolni, majd hozzáadni a sütőport, a cukrot, a kakaót, a tojássárgáját és kanalanként a tejet. (lehet nem kell bele ennyi tej)
Gyors mozdulatokkal összegyúrni, (ne legyen se túl lágy, se túl kemény a tészta) majd ketté osztani a tésztát és két lapot sütni belőle.
Egész vékonyra kell kinyújtani, majd egy tepsi hátulján, melyet előtte zsírral meg kell kenni és liszttel meg kell szórni, külön sütni meg a két lapot. (pár perc alatt elkészül, nem szabad túlsütni, mert különben kemény marad a tészta)
Előmelegített sütőben, közepes lángon világos színűre sütni. (én légkeverésnél, 150 fokon, pár percig sütöttem)
A lapokat teljesen kihűteni töltés előtt!!!!


Sága tészta:

3 db tojás
3 ek porcukor
3 ek liszt
1 tk sütőpor

A tojások sárgáját habosra keverni a porcukorral.
A tojások fehérjét egy csipet sóval kemény habbá verni.
Ezután a habosra kevert tojássárgájára rákanalazni a kemény habbá vert fehérjét és rászitálni a sütőporos lisztet, majd óvatosan összekeverni.
Akkora lapot sütni belőle, mint a barna lapok.(én ugyanazt a tepsit szoktam kizsírozni, kilisztezni és abba önteni a masszát)
Előmelegített sütőben, közepes lángon készre sütni. (mivel vékony a tészta, így pár perc sütés elég neki)



Krém:

6 ek liszt
3,5 dl tej
2 cs vaníliás cukor
25 dkg margarin
25 dkg porcukor


A lisztet egy kevés tejjel simára keverni.
A maradék tejet a vaníliás cukorral feltenni forrni, majd állandó keverés mellett hozzáönteni a lisztes keveréket. Jó sűrűre főzni, majd teljesen kihűteni.

A porcukrot a margarinnal jól kikeverni, majd hozzáadni a kihűlt pépet és simára keverni.


Összeállítás:


Az alsó lapnak barna tésztát tenni, majd rákenni a fele mennyiségű krémet.
Tetejére helyezni a sárga piskótalapot és rákenni a maradék krémet.
Erre a rétegre ráhelyezni a barna lapot.
Egy tábla tortabevonó csokoládét felolvasztani, majd bevonni vele a süteményt.
Pár óráig pihentetni, hogy a lapok kellően megpuhuljanak és a csokoládé megdermedjen a tetején. Legjobb előző nap megsütni.
Tálalás előtt ízlés szerint felszeletelni.

Málnás madártej.





Nagyon szeretjük a madártejet, így elég gyakran készítek. Azért  hogy ne legyen unalmas (igaz soha nem az)  néha megpróbálkozom különböző ízesítéssel elkészíteni. Nagyon finom,  karamellel  leöntve, de a csokoládés változatnak sem lehet ellenállni. Most gondoltam kipróbálom gyümölccsel is. Mivel málna van még szépen a bokrokon, így az került bele. Nekünk nagyon ízlett, a finom vaníliás szósz a kissé savanykás málnával keverve.





 Hozzávalók:

1.5 l tej
7 db tojás
2 cs vaníliás cukor(v. vaníliaaroma)
cukor (ízlés szerint)
1/2 cs vaníliás pudingpor
málna


A tojásokat kettéválasztani, majd a fehérjét egy csipet sóval kemény habbá verni.

A tejet feltenni forrni, majd kanállal kis halmokat tenni bele a habból. Keményre főzni, majd egy szűrőbe kiszedni, és lecsepegtetni.

A tojások sárgáját ízlés szerinti mennyiségű cukorral, a vaníliás cukorral, egy kevés hideg tejjel, simára keverni, majd hozzákeverni a pudingport is.

A tejet felforralni, majd állandó keverés mellett belecsorgatni a tojásos- pudingos-cukros keveréket. (én szeretem ha kicsit sűrűbb a szósz, azért teszek bele pudingport is, de természetesen az elhagyható)

Pár percig kevergetve főzni, hogy kellően besűrűsödjön. A tűzről levéve, óvatosan belekeverni a málnaszemeket, majd a hab tetejére önteni.

Langyosra hűteni és tálalni, de nagy melegben lehűtve is finom desszert.

2010. augusztus 21., szombat

Balatonfüredi kirándulás.


A tegnapi csodálatos időt és az ünnepet kihasználva egy kirándulást tettünk a Balatonra, pontosabban Balatonfüredre látogattunk el. A víz nagyon nyugodt volt és teljes pompájában tárult elénk. A felújított sétány és a körülvevő park meseszép lett. Éppen most tartják a Bornapokat, így különösen sokan látogattak el ide. Remekül éreztük magunkat. Még tartanak a rendezvények, aki megteheti, annak csakis ajánlani tudom, mindenképpen látogasson el erre a csodaszép helyre. Bővebb képes beszámoló itt található.







2010. augusztus 19., csütörtök

Szilva torta, rumos-szilvás habbal.



Már alig vártam, hogy végre elkezdjen érni a szilva. Idén valahogy nagyon nehezen indult be, és még bizony érhet, de már nem tudtam neki ellenállni és keresgéltem pár érettebb szemet. Az eredeti torta receptben nem szerepelt a rikotta, de mivel nekem éppen volt egy megkezdett csomag, így gondoltam azt is belekeverem, biztosan nem fogja elrontani. Bizony jól tettem, mert nagyon finom szaftos lett tőle a tészta. Ízesítésre pedig mézes fűszerkeveréket használtam, melytől az egész konyha finom illatokkal telt meg, és kicsit karácsonyi hangulatot árasztott.(igaz ma éppen ezerrel süt a nap, és igen meleg van):))) Mindenképpen tejszínhabbal szerettem volna tálalni, de hogy egy kicsit mégis más legyen, így rumos-szilvás pépet kevertem a keményre vert habhoz. Ettől igen finom ízt kapott, és a hab sem esett össze. Igaz én mindig Hulalát használok, mert azzal biztos a siker és nincs vele macera.







30 dk liszt
15 dk margarin
20 dk porcukor
2 ek barna cukor
2 tk sütőpor
1/4 tk só
3 db tojás
1 dl tejszín
2 cs vaníliás cukor
25 dk rikotta (v. túró)
mézes fűszerkeverék (v. fahéj)
szilva

A lisztet, a sütőport, a sót és a mézes fűszerkeveréket összekeverni.
Robotgéppel elkezdeni kikeverni az egész tojásokat, a porcukrot és a margarint. Ha már kellően összekeveredett, hozzáadni a rikottát, majd a tejszínt is. Párpercig keverni, majd hozzáadni a lisztes keveréket is. Addig keverni, hogy sima állagú legyen.
Egy tortaformába önteni, majd egyenletesen elsimítani a tetejét, végül pedig kirakni félbevágott szilvával. Tetejét megszórni a barna cukorral és egy pici fűszerkeverékkel. (v. fahéjjal)
Előmelegített sütőbe helyezni, és közepes lángon, kb. 50-55 percig sütni. (én légkeverésnél 150 fokon, 50 percig sütöttem) Ha a teteje kezdene nagyon megpirulni, egy darab sütőpapírral le kell takarni, így a tészta szépen megsül, a tetején a szilva viszont nem ég meg.
A tortaformába hagyni kihűlni, majd tálaláskor porcukorral megszórni és rumos-szilvás tejszínhabot kínálni hozzá.






Rumos-szilvás hab:


10 dk szilva
2 ek barna cukor
1/2 cs vaníliás cukor
rumaroma
2 ek víz
2 dl Hulala (v. tejszín)

A szilvát apróra felvágni, majd egy edénybe a vízzel feltenni főni. Hozzáadni a cukrot és az ízlés szerinti mennyiségű rumaromát. Kb. 10 percig lassú tűzön, kevergetve felfőzni. Ezután hagyni kicsit hűlni, majd botmixerrel pépesíteni és egy szitán átszűrni. Hagyni teljesen kihűlni!!!!! (ha langyos marad összeesik tőle a hab)

A Hulalát kemény habbá verni, majd apránként óvatosan hozzákeverni a szilvás pépet.
Tálaláskor a torta mellé kanalazni.

2010. augusztus 18., szerda

Őszibarackos leveles.




Valami igen gyors, egyszerű és finom nassolni való elkészítésére volt ma csak időm. Így nem is készíthettem volna mást mint leveles tésztát gyümölccsel. Nagyon finom édes őszibarackok mosolyogtak rám a kosárból, gondoltam éppen jók lesznek egy kis mascarponés-mogyorós töltelékkel a tésztához. Tetejére még egy kevés mandulát is szórtam és a végeredmény, hát hogy is mondjam, isteni finom volt!!!! Alig győztük kivárni, hogy kihűljön, már neki is láttunk az elfogyasztásának és pillanatok múlva, már csak az üres tányérok mosolyogtak vissza ránk.






1 cs leveles tészta
4-5 db őszibarack
15 dk mascarpone
porcukor
2 cs vaníliás cukor
1 db tojás
karamellizált mogyoró (Lidl-ben kapható)
mandula forgács


Az előrenyújtott leveles tésztát 6 részre vágni.
A mascarponét ízlés szerinti mennyiségű porcukorral, vaníliás cukorral és a karamellizált mogyoróval jól kikeverni.
A tésztalapok közepére kenni a krémet, majd szeletelt őszibarackot helyezni a tetejére. Végül mandulaforgáccsal megszórni és a szabadon maradt tésztát, felvert tojással megkenni.
Előmelegített sütőben, közepes lángon szép pirosra sütni. (én légkeverésnél, 160 fokon sütöttem)
Tálaláskor a tetejét porcukorral megszórni, és lehetőleg langyosan fogyasztani.

Tonhalas-cukkinis penne.


Megint egy cukkinis recept, de én nem tudom megunni, és sajnálom is otthagyni a kertbe tönkremenni. A hűtő átvizsgálása során, előkerült egy megkezdett mascarpone, tejszín és egy tonhalkonzerv. A cukkini is adott volt, már csak a receptet kellett kigondolni. Így jött létre ez a ragú, melyhez zöldséges pennét főztem. A tonhal konzerv olajos volt, de én lecsepegtettem és csak a halhús került bele, viszont az íze sokkal finomabb, mintha sós lében állt volna a hal. Tetejére még forrón mozzarellát csipkedtem, mely szépen ráolvadt. Nekem nagyon ízlett, minden cukkini és halimádó figyelmébe ajánlanám.

1 zsenge cukkini
1 db olajos tonhalkonzerv
1 db vöröshagyma
2-3 gerezd fokhagyma

ételízesítő
őrölt fehérbors
10 dk mascarpone
2 dl tejszín
olívaolaj

A vöröshagymát feldarabolni, majd a felhevített olajon elkezdeni párolni. Közben hozzáadni a vékonyan felszeletelt fokhagymát is. Ha kellően megpárolódott, hozzáadni a felkockázott cukkinit és jól összeforgatni.
A mascarponét simára keverni a tejszínnel, majd ráönteni a cukkinire. Ízlés szerint fűszerezni, majd kiforralni és a lángot mérsékelve félpuhára főzni.
Az olajos tonhalat egy szűrőbe tenni és lecsepegtetni, majd a félpuhára főtt cukkinihez adni.
Párpercig még együtt főzni, ezalatt a cukkini kellően megfő és a tonhalnak ennyi főzés éppen elég. A tejszínes-mascarpone pedig szépen besűrűsödik.
Ha teljesen elkészült a tetejére mozzarellát csipkedni, mely szépen ráolvad.
Közben ízlés szerinti mennyiségű és fajtájú tésztát enyhén sós vízbe kifőzni, és azzal tálalni a ragut.
Én zöldséges pennét főztem ki hozzá, így talán kicsit mutatósabb lett.

2010. augusztus 17., kedd

Legújabb szerzeményeim.

Már régóta szemezek ezzel (na lehet nem pont ezzel, de ilyennel) a Tefal tortaformával, de valamiért mindig halogattam a megvásárlását. Igaz már annyi formám, tepsim és konyha felszerelésem van, hogy lassan nem férek el tőlük a konyhába. A napokban viszont, nézelődés közben megint egymásra találtunk, és most nem mentem el csak úgy mellette, végre megvettem. Már alig vártam hogy kipróbáljam, igaz biztos voltam benne, hogy nem fog csalódást okozni. Nem kell kikenni, nem kell bele sütőpapír a torta mégsem ragad bele, nem ég meg, mondhatom teljesen tökéletesre sül meg benne. Nagyon örülök, hogy végre megvettem, és már kinéztem egy "rokonát" ő lesz a következő.:))




Nézelődés közben megakadt ezeken az érdekes kis karikákon a szemem. Rögtön kézbe vettem és tanulmányozni kezdtem. Rögtön rájöttem, hogy ezek húskarikák.(na nem volt nehéz, mert látszik a képen:))) Nagyon jó ötletnek találom, mert a hústekercseket nem kell hústűvel, esetleg fogpiszkálóval átszúrni, elég a karikába helyezni és a kívánt méretű lyukba beleakasztani.


2010. augusztus 16., hétfő

Málnás túróval töltött zsemle.




Volt itthon pár darab szikkadt zsemle, és nem szerettem volna ha rám szárad, így gondoltam megtöltöm túróval. Sokszor készítettem már így zsemlét, akár csak kis nassolni valónak, de egy kiadósabb leves mellé is kitűnő második fogásként feltálalni. Mivel a málnabokrok rendületlenül ontják a termést,(amit persze én nem bánok) így most azt is kevertem a túrós töltelékbe. Nagyon finom lett ezzel a málnás ízesítéssel. Gyorsan elkészíthető és így a megmaradt zsemlék sem vesznek kárba.






 Hozzávalók:

4 db zsemle
25 dkg túró
2 db tojás
reszelt citromhéj
porcukor
2 cs vaníliás cukor
tej
málna

A zsemlék tetejét levágni, majd a belsejüket kicsipkedni, és félretenni.
A túrót jól összekeverni az ízlés szerinti mennyiségű porcukorral, vaníliás cukorral, reszelt citromhéjjal, a két tojássárgájával, és a kicsipkedett zsemlével.
Majd óvatosan hozzákeverni a málnaszemeket is.
A tejet meglangyosítani, majd beleforgatni a zsemléket, de nem szabad hogy nagyon elázzanak.
Egy sütőpapírral bélelt tepsibe egymásmellé helyezni őket, majd a belsejükbe tölteni a túrós-málnás krémet.
A levágott tetőket szintén kicsit tejbe mártani, majd rátenni a tetejére.

A tojások fehérjét egy csipet sóval kemény habbá verni, majd minden zsemle tetejére habkoronát kanalazni.
Előmelegített sütőben, nagyobb hőmérsékleten szép pirosra sütni. (én légkeverésnél 180 fokon sütöttem)

Tálaláskor a tetejét porcukorral megszórni.

2010. augusztus 15., vasárnap

Sörösdobozon sült csirke, újragondolva!




Jó ideje foglalkoztat, hogy sörösdobozon fogom megsütni a csirkét, de valamiért mindig halasztódott. Végre elszántam magamat, de azért gondoltam körbenézek és tapasztalatokat gyűjtök. Több receptet is találtam, volt képpel és kép nélkül. A receptek egész jól hangzottak, a képek viszont (már ahol volt csatolva) igencsak elvették a kedvemet az egésztől. Nem valami szép látványt nyújtottak, ahogy ott ékeskedtek szinte feketére sülve a sörösdoboz tetején. Ezek után abban már biztos voltam, hogy ez így bizony az én ízlésemnek nem felel meg, mert nem szeretnék egy feketére sült pipit feltálalni a vasárnapi ebédnél. Aztán Dia blogjára tévedtem, és amit nála olvastam, teljesen meggyőzött arról, hogy sör lesz a pároláshoz, de doboz az tuti hogy nem. Így aztán tepsibe, rácsra téve pároltam meg a sörben fólia alatt, majd utána szép pirosra sütöttem. A végeredmény pedig egy nagyon finom omlós, ropogósra sült csirke lett.





Hozzávalók:

1 db csirke
1/2 doboz sör
4-5 gerezd fokhagyma

1 tk ételízesítő
szerecsendió
majoránna
bazsalikom
kakukkfű
curry
3-4 ek olaj


Az ízlés szerinti fűszerekből, és egy kevés olajból készítsünk pácot.

A csirkét sütés előtt pár órával (én előző este) ezzel a páccal jól kenjük be kívül-belül, majd lefedve tegyük a hűtőbe, hogy az ízek jól átjárják.

Sütés előtt a tepsibe helyezzünk egy rácsot, majd öntsünk bele egy féldoboz sört, szórjuk meg vékonyra szeletelt fokhagymával, majd tegyük a rácsra a bepácolt csirkét, és fedjük le alufóliával.

Helyezzük be előmelegített sütőbe, majd közepes hőmérsékleten kb. másfél óra alatt pároljuk puhára.

Ezután vegyük le a fóliát, a csirkét locsoljuk mag a sörös szafttal, majd tegyük vissza a sütőbe, és süssük szép pirosra.

A sörben való párolás során a hús finom szaftos lesz, viszont a sör ízét nem lehet külön kiérezni, így akit esetleg ez tartana vissza, az is nyugodtan kipróbálhatja.

Az elkészült csirke nagyon finom szaftos, a bőre viszont jó ropogós.
 

2010. augusztus 14., szombat

Zserbó




Zserbó!!! Az örök, és a megunhatatlan, legalábbis nálunk. Minden évszakban, és minden mennyiségben elfogy. Már vagy 30 éve ugyanezt a jól bevált receptet sütöm meg Horváth Ilona szakácskönyvéből. A tészta készítésénél mindent az eredeti recept szerint betartva, viszont a tölteléket soha nem mérem, mert mi jó sok lekvárral, és cukros-dió keverékével szeretjük. Így a tészta omlós, a töltelék pedig finom szaftos. A tetejét házi készítésű kakaós masszával szoktam leönteni, mellyel nagyon finom, most viszont idő hiányában olvasztott csokoládé került rá. Így sem volt rossz, :))) és bizony gyors ütemben meg is fogyatkozott. A karácsonyi ünnepek pl. elképzelhetetlenek nálunk Zserbó nélkül.






Tészta hozzávalói egy nagy gáztepsihez:

50 dkg liszt
1 nagy tojás
8 dkg cukor
1 cs vaníliás cukor
30 dkg Rama margarin
1 dl tej
1,5 dkg élesztő
1/4 cs sütőpor
csipet só


A tejet meglangyosítani és összekeverni egy pici cukorral, majd belemorzsolni az élesztőt és felfuttatni.
A lisztet a margarinnal elmorzsolni, majd hozzáadni a sót, cukrot, sütőport, a tojást, és a felfuttatott élesztőt.

Ezután gyors mozdulatokkal összegyúrni, majd három részre osztani a tésztát. (ha kissé lágyabb lenne a tészta, akkor gyúrjunk hozzá még egy kevés lisztet)



Töltelék hozzávalói:
Én jó sok töltelékkel csinálom, de ez lehet kevesebb vagy éppen több is.

50 dkg darált dió
20 dkg porcukor
3 cs vaníliás cukor
ízlés szerint adhatunk hozzá még őrölt fahéjat
6 dl-es üveg sárgabaracklekvár (v, ízlés szerinti lekvár)


Mindenki az ízlésének megfelelő mennyiségű töltelékkel készítheti. Mi úgy szeretjük, ha jó sok töltelék van a tésztalapok között.
A darált diót a cukorral, és a vaníliás cukorral összekeverni.

Egy gáztepsit kibélelni sütőpapírral, (v. kizsírozni, és lisztezni) majd az egyik tésztát megfelelő méretűre nyújtani, és belehelyezni a tepsibe.
Lekvárral ízlés szerint megkenni, majd megszórni a diós-cukros keverék felével.

Ezután kinyújtani a második tésztát és a diós töltelék tetejére helyezni. Ezt a lapot szintén jól megkenni lekvárral, majd megszórni a maradék diós-cukros keverékkel.

Végül a harmadik tésztát is kinyújtani és befedni vele a tölteléket. Ezután szobahőmérsékleten kb. 1 órán át pihentetni kell.
Végül a tetejét villával megszurkálni, és tejjel vékonyan lekenni.

Előmelegített sütőben, közepes lángon addig sütni még a teteje szép pirosra sül.(Én légkeverésnél 160 fokon sütöttem)

Amikor megsült a tepsiben hagyni teljesen kihűlni, majd a tetejét olvasztott csokoládéval, vagy házilag készített kakaós mázzal bevonni.

Tálalás előtt ízlés szerinti felszeletelni, majd úgy kínálni.


Kakaós máz hozzávalói:

20 dkg porcukor
3 ek holland kakaó
5 dkg vaj
pár kanál forró víz


A porcukrot a kakaóval, az olvasztott vajjal, és az apránként hozzáadott forró vízzel simára keverni. Ne legyen túl híg!!!! Ezért a vizet kanalanként adagoljuk hozzá, hogy egy sűrűbb massza kapjunk.
A teljesen kihűlt tészta tetejére egyenletesen rákenni, majd hagyni hogy teljesen megdermedjen.


2010. augusztus 13., péntek

Sütőben sült paradicsom.




Csodaszép látványt nyújtanak a kertben a paradicsomfáim a roskadozó zöld és piros terméseikkel. Nem csak szépek, de nagyon finomak is. Naponta többször is meglátogatom őket és jól belakmározom az édes, húsos bogyókból. Szeretem nyersen és főzve, na meg sütőben sütve is. Húsok mellé gyakran készítem köretnek, vagy salátának. Ma éppen tejfölös-sajtos sült hús és petrezselymes újkrumpli mellé tálaltam. A hússal egyszerre, de külön tepsibe tettem be a sütőbe, így egyszerre készültek el. Nagyon finom lett, mint mindig.





paradicsom

őrölt bors
bazsalikom
olívaolaj


A paradicsomokat jól megmosni, majd félbevágni. Egy tepsibe pici olívaolajat önteni és egymás mellé helyezni a félbevágott paradicsomokat. Megszórni ízlés szerint sóval, őrölt borssal és friss bazsalikommal. (nekem most nem volt, így szárítottal szórtam meg)
Előmelegített sütőben, közepes lángon készre sütni. (mindenki az ízlésének megfelelően süsse meg)
Húsok mellé nagyon finom!!!

2010. augusztus 12., csütörtök

Dupla málnás Pavlova.




Mindig féltem hozzáfogni a Pavlova sütéshez, mert azt hittem milyen macerás lehet. Aztán egyszer csak mivel már mindenhol szembetaláltam vele magamat, én is nekiveselkedtem. Elsőre sikerült, és teljesen meggyőzött hogy nem is olyan nagy feladat elkészíteni. Azóta már többféle változatban készült és mondhatom mindegyik nagyon finom volt. Most dupla málnást sütöttem. Miért is dupla málnás? Azért mert nem csak a tetejére került málna, de a habcsók részébe is jutott belőle. Persze előtte kicsit előfőztem, passzíroztam, és a már majdnem teljesen kész habba csorgattam bele. Végül a jól bevált mascarponés krém, málna és csokoládé került a tetejére. Megint nagy sikere volt, percek alatt el is fogyott.






 Hozzávalók:

4 tojásfehérje
20 dkg porcukor
1 cs vaníliás cukor
1 ek keményítő
1/2 tk ecet
1 dl málnapép

Először a málnát egy pici vízzel, cukorral feltenni főni. Kb. 3-4 perc alatt elkészül, majd szitán átpasszírozni. Az így keletkezett málnapépet teljesen kihűteni.

A tojásfehérjét robotgéppel elkezdeni habbá verni, majd amikor már kezd habosodni, apránként belekanalazni a porcukrot. Amikor már elég kemény a hab, hozzáadni először a keményítőt, majd az ecetet és végül a málnapépet. Addig keverni tovább, még szépen eloszlik benne a málna.

Egy tepsit kibélelni sütőpapírral (én szilikonos sütőlapot használtam), majd rákanalazni a kemény habot. Kb. 20 cm-es kört alakítani ki. Közepébe mélyedést készíteni.

A sütőt előmelegíteni 130 fokra, majd elkezdeni szárítani a habot. Kb. 15 perc után levenni a hőfokot 100 fokra, és így szárítani tovább.
A szárítás befejezése után, még 30 percig a csukott ajtajú sütőben hagyni.
Végül a sütőajtót teljesen kinyitni és kihűteni.






Krém:


15 dkg mascarpone
2 dl Hulala (v. tejszín)
1 cs vaníliás cukor
porcukor
málna
csokoládé

A mascarponét ízlés szerinti mennyiségű porcukorral, és a vaníliás cukorral simára keverni.
A Hulalát kemény habbá verni, majd óvatosan apránként a kikevert mascarponés krémhez keverni.

A habtortát egy tálcára helyezni, majd a közepén lévő mélyedést megtölteni a habos krémmel.
Tetejét málnával megpakolni, majd olvasztott csokoládéval jól megcsorgatni.
Azonnal tálalható és biztos vele a siker.

2010. augusztus 11., szerda

Cukkini-hagyma-paradicsom-leveles tészta-sajt, a végeredmény egy könnyű vacsora.



Ebből a pár hozzávalóból sikerült egy gyors és nagyon finom vacsorát összehoznom. A kert tele van paradicsommal és a cukkini is terem még rendesen, így ezekből kellett valamit gyorsan összedobni. A hűtőben meglapult egy mascarpone és gondoltam most sós változatban is kipróbálom. Befűszerezve isteni finom lett. A cukkinit és a hagymát párpercig előpároltam, aztán már csak az összeállítás és a sütés volt hátra. Jó félóra alatt egy remek, és igencsak laktató vacsorát sikerült feltálalnom. Egy üveg hidegen gyöngyöző sör, vagy egy pohár jófajta bor kísérőként persze elhagyhatatlan. :)) Mindenkinek csak ajánlani tudom, főleg akinek kevés idő áll a rendelkezésére és szereti ezeket a hozzávalókat.





1 cs leveles tészta
1 zsenge cukkini
2 nagy vöröshagyma
7-8 db paradicsom
1 db tojás
15 dk mascarpone
10 dk sajt

őrölt bors
szerecsendió
olívaolaj






A cukkinit félbevágni és a magházat eltávolítani, majd vékonyan felszeletelni. Egy serpenyőbe felmelegíteni egy kevés olajat, majd rátenni a cukkinit. Enyhén sózni, borsozni és egy nagyon pici vizet önteni alá. Lefedve lassú tűzön, párperc alatt puhára párolni, majd hagyni langyosra hűlni.

A vöröshagymát félbevágni és vékonyan felszeletelni. Egy serpenyőbe pici olajat hevíteni, majd rátenni a szeletelt hagymát, enyhén sózni, borsozni és puhára párolni.

A mascarponét szintén enyhén sózni, borsozni és pici szerecsendiót adni hozzá, majd jó krémesre kikeverni.

Az előnyújtott leveles tésztát 6-egyenlő nagyságú darabra felvágni, majd a szélétől kb. egy cm-es tésztacsíkot kihagyva megkenni a kikevert mascarponéval.
Erre ráhelyezni a megpárolt és kihűtött cukkinit, majd a tetejére tenni a szintén megpárolt vöröshagymát és befedni a vékonyra szeletelt paradicsommal.

Tetejét reszelt sajttal megszórni, a kimaradt tésztát pedig felvert tojással megkenni.

Előmelegített sütőbe helyezni, és közepes hőfokon szép pirosra sütni. (én légkeverésnél, 160 fokon sütöttem.
Langyosan tálalni, de hidegen is fogyasztható.

2010. augusztus 10., kedd

Málnás-csokoládés muffin.



Reggel sikerült megint egy adag málnát leszednem, még rengeteg van rajta, idén talán még szebb is mint eddig bármikor volt. Gondolkodtam mit is süssek belőle, sőt még az is megfordult a fejembe, hogy a fagyasztóba kerül, mert sem ötletem, de még kedvem sem volt a sütögetéshez. Aztán meggyőztem magam, hogy mindenképpen frissen kell felhasználnom, így esett a választásom a muffinra. Gyorsan megvan, nem kell vele sokat pepecselni és nem utolsó sorban nagyon finom tudd lenni. Volt itthon narancsdarabokkal ízesített csokoládé, és mivel csokiőrült vagyok, így bizony az is belekerült a muffinba. Már sütés közben isteni finom illatok terjengetek a konyhában, alig vártam hogy megkóstolhassam a végeredményt. Nagyon finom lett, a tésztája jó szaftos, a málna és a narancsdarabos csokoládé pedig ezen még csak javított. Még felvertem egy Aranka csokoládés főzés nélküli pudingport, és tálaláskor azzal is jól megpakoltam a tetejét. Lehet diétásnak nem volt mondható ez a muffin, de finomnak annál finomabb.(majd ma legfeljebb többet tekerek a bicajomon, de akkor is megérte bevállalni azt a párdarabot:))))







25 dk liszt
12 dk cukor
2 db tojás
1 dl olaj
2 dl tejföl
1 cs sütőpor
1 mk szódabikarbóna
1 cs vaníliás cukor
1 tábla narancsdarabos csokoládé
málna


Egy tálba tenni és jól összekeverni a lisztet, a cukrot, a sütőport, a szódabikarbónát.
Egy másik tálba önteni és simára keverni a tojást, az olajat, a tejfölt.
Végül a kétféle keveréket egybeönteni és szintén jól összekeverni.
A jó minőségű narancsos ízesítésű csokoládét apróbb darabokra vágni és szintén a masszába keverni.
Végül beletenni az ízlés szerinti mennyiségű málnát és nagyon óvatosan összeforgatni, hogy ne nagyon törjenek össze a málnaszemek.
Muffin formába kanalazni, majd előmelegített sütőben, közepes lángon 20-25 perc alatt készre sütni. (én szilikonos formában sütöttem, azt nem kell muffin papírral kibélelni, de sima formánál az elengedhetetlen, mert különben beleragad)
Tálaláskor porcukorral megszórni, vagy főzés nélküli pudinggal jól megpakolni a tetejét.








2010. augusztus 9., hétfő

Sárgadinnye krémleves pirított mandulás habgaluskával.




Szeretem a krémleveseket és szerencsére mindenféle gyümölcsből elkészíthető. Most a sárgadinnyére esett a választásom. Persze azért hogy minél finomabb legyen, megpróbáltam egy kis fehérborral ízesíteni a fűszerek mellett. Mondhatom nagyon finom lett. Pár órára hűtőbe tettem, így volt ideje kellően lehűlni és az ízek is remekül összeértek. Igaz nem volt nagy meleg, mégis igen jólesett kanalazni. Levesbetétnek pedig pirított mandulával ízesített tejszínhabot kínáltam hozzá. A tejszínhab már magában is finom, de így az apróra darabokban hozzáadott pirított mandulával nagyon-nagyon finom. Mindenkinek csak ajánlani tudom az elkészítését, garantálom nem fog csalódni.






Hozzávalók:

1 sárgadinnye
4-5 ek barna cukor
2 cs vaníliás cukor
3 dl édes fehérbor
4 dl víz
1/2 cs vaníliás pudingpor
2 dl tejszín
fahéj
3-4 db szegfűszeg
reszelt narancshéj


Egy edénybe elkezdeni karamellizálni a barna cukrot, majd ha már eléggé folyós és nem túl barna, hozzáadni a felkockázott sárgadinnyét. (hirtelen elkezd sercegni és a cukor egy része megkeményedik, de a folyadéktól gyorsan elolvad) Jól összeforgatni, felönteni a vízzel és 2 dl fehérborral. Ízlés szerint szegfűszeget, fahajat és reszelt narancshéjat tenni bele. Felforralni és lassú tűzön kb. 30 percig főzni. Közben ha szükséges még cukorral ízesíteni.
Amikor megfőtt, botmixerrel pépesíteni.

A pudingport simára keverni a tejszínnel, majd a levest visszatenni a tűzre, újraforralni és állandó keverés mellett belecsorgatni a pudingos-tejszínt. Jól kiforralni, és végül beleönteni a maradék fehérbort, de főzni már nem kell tovább.
Kihűteni, majd pár órára a hűtőbe tenni, hogy jól lehűljön.


Habgaluska hozzávalói:

2 dl Hulala (v. tejszín)
5 dkg mandula

A mandulát egy teflon serpenyőben, mérsékelt lángon szép világos színűre megpirítani. Teljesen kihűteni, majd kicsi apró darabokra törni.
A Hulalát kemény habbá verni, majd óvatosan hozzákeverni a mandulát.

A levest kelyhekbe merni, majd mandulás habból galuskákat formázni és tálaláskor a leves tetejére helyezni.

2010. augusztus 7., szombat

Málnás-kávés túrótorta.



Teljesen tanácstalan voltam, mit is süssek a hétvégére, így elkezdtem a receptjeim között nézelődni. Kávés-túrótortát már sütöttem és akkor nagyon ízlett, így most kicsit átvariálva sikerült ezt a tortát összehozni. A két réteg között és a tetején málnával jól megpakoltam, a tejföl helyett mascarponét tettem bele. Mondhatom ettől még lágyabb, krémesebb lett a töltelék, a málna pedig igazán jól illet ehhez az ízvilághoz. Tetejét olvasztott fehér csokoládéval csorgattam meg, ettől nem csak mutatósabb, de finomabb is lett. Málna helyett, akár ribizlivel is eltudom képzelni, de mivel nekem az sajnos nem terem, így maradok a képzelet szintjén.:))






A tortaalap hozzávalói:


15 dk Győri Édes kakaós keksz
15 db babapiskóta
10 dk margarin
1 cs vaníliás cukor

A kekszet és a babapiskótát összemorzsolni és hozzákeverni a vaníliás cukrot.
A margarint felolvasztani, majd az összemorzsolt keverékhez önteni és jól összemorzsolni.
Egy 26 cm-es tortaformát kibélelni sütőpapírral, úgy hogy a szélét is befedje, majd az aljába beleszórni és belenyomkodni a kekszes masszát. Hűtőbe tenni addig még a töltelék elkészül.



Töltelék hozzávalói:


50 dk ricotta (v. túró)
15 dk mascarpone
20 dk kristálycukor
4 db tojás
2 cs vaníliás cukor
1 cs 3x1 instant kávé
málna


Egy tálba tenni az egész tojásokat, a cukrot, a mascarponét és az olvasztott margarint. Robotgéppel jól kikeverni, majd hozzáadni a ricottát (v. túrót) és így is jól összekeverni.
Az így kapott masszát kétfelé önteni, majd az egyik felébe belekeverni az instant kávét.

Kivenni a hűtőből az elkészített tortaalapot, majd ráönteni a sima túrókrémet. Tetejét kirakni jól megmosott és lecsepegtetett málnával.
Ezután a málna tetejére ráönteni a kávés krémet és szintén kirakni málnával.

Előmelegített sütőben, közepes lángon kb. 50-55 percig sütni. A tortaformában hagyni teljesen kihűlni, majd tálcára helyezni és a tetejét olvasztott csokoládéval jól megcsorgatni. (én fehércsokoládét használtam, mert így mutatósabb lett)

Nagyon finomra sikerült, sütés közben a kétféle töltelék összefolyt és ettől kicsit márványos lett.

Tejfölös cukkini főzelék.





A megunhatatlan cukkini!!! Mivel még mindig szépen teremnek a cukkinibokrok, és én sajnálom otthagyni azokat a szép zsenge cukkiniket, így most egy egyszerű, ám nagyon finom főzelék készült ebédre. Tejfölös-kukoricalisztes habarással készítettem, és csak azt bánom hogy a kapor kimaradt belőle. Persze így is finomra sikeredett, de aki szereti a kaprot, csakis ajánlani tudom, hogy ne hagyja ki belőle. Tálaláskor pedig az egyszerű főzelék mellé nem is illene  jobban más, mint egy szintén egyszerű tükörtojás.






 Hozzávalók:

1 közepes cukkini
1 db vöröshagyma
2-3 gerezd fokhagyma
2 dl tejföl
2 ek kukoricaliszt
1 tk ételízesítő
őrölt fehér bors
5 dkg vaj
víz





A cukkinit vágjuk fel kisebb kockákra. (ha nagyobb magok vannak a belsejében, akkor azt távolítsuk el)

A vöröshagymát, és a fokhagymát pucoljuk meg, majd vágjuk fel apróra.

A vajat hevítsük fel, majd adjuk hozzá a vöröshagymát és pároljuk üvegesre. Ezután keverjük hozzá az apróra vágott fokhagymát, majd a felkockázott cukkinit is. Ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, szórjuk meg az ételízesítővel, és pároljuk még pár percig.

Ezután öntsük fel annyi vízzel hogy ellepje, majd főzzük puhára. Amikor teljesen puhára főtt, botmixerrel pépesítsük.

A tejföl keverjük simára a kukoricaliszttel, és egy kevés pépesített cukkinivel, majd adjuk hozzá a pépesített cukkinihez. Ezután keverjük simára, majd addig főzzük, még a főzelék kellően besűrűsödik. (1-2 perc elég neki)

Tálaláskor szedjük a főzeléket tányérba, majd ízlés szerinti körettel kínáljuk. Én egyszerűen csak tükörtojást sütöttem, és azzal tálaltam, de ez már ízlés dolga.


2010. augusztus 5., csütörtök

Málnás pie (torta).




Málnaszedés közben (VIKI rád gondoltam) azon törtem a fejem mit is süssek belőle. Aztán megszületett az ötlet, igaz nem voltam benne biztos hogy tökéletes lesz, de tévedtem. Citromos piet (citromos tortát), már többször sütöttem, most annak az alapján készült ez a málnás változat. A citrom helyett most málna került bele, de mivel nem édesítettem túl, így szintén kicsit savanykásabb volt az ízhatás. Nekünk nagyon ízlett, bátran merem ajánlani kipróbálásra.








Tészta:


20 dk liszt
10 dk margarin
5 dk kristálycukor
1 db tojás
csipet só


Egy tálba tenni a lisztet egy csipet sót és a hideg margarint, majd gyors mozdulatokkal összemorzsolni. Ezután hozzáadni a cukrot és a tojást, majd szintén gyors mozdulatokkal összegyúrni.
Kiteríteni egy nagyobb darab folpac fóliát és ráhelyezni a tésztát, majd egy másik fóliával lefedni.
Így nyújtani megfelelő méretűre. Végül a felső fóliát levenni róla és egy margarinnal enyhén kikent piteformába helyezni, úgy hogy a szélét is befedje a tészta. (én 26 cm-es formába tettem)
Kb. 15 percre hűtőbe tenni pihentetni, majd a hűtőből kivéve villával jól megböködni az alját és egy sütőpapírt tenni rá, majd feltölteni nehezékkel hogy sütés közben ne púposodjon fel. (én mindig rizst teszek bele, melyet többször feltudok használni ilyen fajta sütésnél)
Előmelegített sütőben, közepes hőmérsékleten 15 percig elősütni.
Végül kivenni a sütőből, eltávolítani a nehezéket, és hagyni langyosra hűlni.





Málnás öntet:


2 dl passzírozott málnalé
4 db tojás
20 dk porcukor
2 cs vaníliás cukor
2 dl tejszín
1 cs vaníliás pudingpor (v. 3 púpozott ek keményítő)


A málnát alaposan megmosni, majd egy edénybe tenni. Hozzáadni 1 ek vizet, 5 dk cukrot és párpercig állandó keverés mellett felfőzni. Végül egy szitán átpasszírozni, hogy a magok ne kerüljenek bele és kihűteni.

A tojásokat simára keverni a cukorral és a vaníliás cukorral, a tejszínnel és a kihűlt málnalével.
Ezután belekeverni a pudingport, úgy hogy sima állagú legyen.
Végül ezt a keveréket az elősütött tésztára önteni, és visszatenni a sütőbe.
Előmelegített sütőben, közepes lángon, kb. 30 perc alatt készre sütni.
A formában hagyni teljesen kihűlni, akkor szépen lehet szeletelni.
Porcukorral megszóva tálalni. Esetleg még tálaláskor vanília fagylaltot kínálhatunk hozzá.( nálam ez most elmaradt)

Párolt cukkini szezámmagos panírban kirántott tükörtojással.




Párolt cukkinit már többféleképpen készítettem, de most egy pici fehérborban pároltam meg. Nagyon finom ízt kapott a bortól, és a fűszerezéshez is csak sót, és borsot használtam. Gyorsan elkészíthető és köretként, de akár csak így magában is fogyasztható. Én most rántott tükörtojást készítettem hozzá. Igen, rántott tükörtojást!!!! Már többször hallottam arról hogy a tojást bepanírozzák, igen nehézkes módszerrel, majd még nehezebben megpróbálkoznak a kisütéssel. Nekem ilyenhez aztán végképp nincs türelmem, így először tükörtojást sütöttem, majd hagytam teljesen kihűlni és utána paníroztam be. Mivel szerettem volna, hogy még ízletesebb legyen, így a zsemlemorzsába szezámmagot is tettem. Végül bő, forró olajba kisütöttem. Mondhatom nagyon finom lett a már eleve ízletes tükörtojás még kapott egy ropogós finom panírt. Nekem nagyon ízlett és biztosan többször elfogom még készíteni. A párolt cukkinivel egy igazán finom étel került a tányérra. Nem mellékesen, pedig jó félóra alatt elkészült. A tojás egy finom főzelék mellé, feltétként is tálalható.



Párolt cukkini:

1 db zsenge cukkini
sajt

őrölt fehérbors
2-3 ek fehérbor
vaj


A cukkinit félbevágni, majd szép vékonyan felcsíkozni.

Egy serpenyőbe vajat hevíteni, majd rátenni a felcsíkozott cukkinit, ízlés szerint sózni, borsozni és jól összeforgatni. 2-3 ek fehérbort önteni alá, majd lefedve lassú tűzön puhára párolni. Közben óvatosan átkeverni, többször megrázogatni a serpenyőt. (én kicsit roppanósra hagytam)
Tálaláskor a tetejét reszelt sajttal megszórni.



Rántott tükörtojás:

4 db tojás + 1 a panírozáshoz

őrölt fehérbors
liszt
zsemlemorzsa
szezámmag
olaj


A tojásokat megsütni tükörtojásnak. Sütés közben ízlés szerint sózni, borsozni majd hagyni teljesen kihűlni.

Ezután a kihűlt tojásokat a szokásos módon, liszt-tojás-zsemlemorzsa bepanírozni. (én szezámmagot is tettem a zsemlemorzsába)

Egy serpenyőbe olajat hevíteni, majd szép pirosra sütni benne a bepanírozott tojásokat.

Feltétként tálalhatjuk párolt zöldségekhez, krumplihoz vagy egy finom főzelékhez.

2010. augusztus 4., szerda

Szemirámisz cukkinival töltött tésztája újragondolva.



Nem olyan régen hívta fel a figyelmemet Szemirámisz az ő általa készített cukkinivel töltött kagylótésztájára. Köszönöm neki ezt a finom receptet!!!!!Már a recept olvasásakor biztos voltam benne, hogy én is elfogom készíteni. Sajnos nem volt itthon olyan nagyméretű kagylótésztám mint amilyenbe ő töltötte a cukkinis tölteléket, de gondoltam rajtam bizony nem fog ki ennek hiánya. Újragondoltam a receptet és így született meg ez a rakott tészta. A hozzávalókon nem sokat (csak a sajtok másmilyenek) változtattam, így a végeredmény kicsit biztosan hasonlít az eredeti receptben találhatóra. Különben nagyon finom lett, és ezt az is igazolja, hogy a férjem aki nem különösen rajong a cukkiniért kétszer is szedett belőle. Biztosan még többször is elfogom készíteni, de ezek után pedig már nem ragaszkodom a nagyméretű kagylótésztához, mert így is remekül sikerült.






3-4 db zsenge cukkini
25 dkg penne tészta
1 cs bacon szalonna
1 nagy vöröshagyma
3 gerezd fokhagyma
20 dkg trappista sajt
15 dkg füstölt sajt
őrölt fehérbors
kakukkfű
1 db húsleveskocka
olívaolaj


Besamel hozzávalói:


5 dkg vaj
5 dkg liszt
4 dl tej
őrölt fehérbors
szerecsendió


A cukkinit vékonyra felcsíkozni (zsülienre vágni). A hagymát és a bacont apróra felkockázni.
Egy serpenyőbe olajat önteni és elkezdeni benne sütni a felkockázott bacont. Ha már kezd üveges lenni, hozzáadni a vöröshagymát és tovább párolni. Végül vékonyan beleszeletelni a fokhagymát, kicsit átforgatni és hozzáadni a felcsíkozott cukkinit. Ízlés szerint sózni és fűszerezni, majd puhára párolni. (folyadékot nem kel alá önteni, mert a cukkini enged elég levet)
Ha már teljesen elfőtte a levét és puhára párolódott, levenni a tűzről és hűlni hagyni. Ha már csak langyos belekeverni a reszelt füstölt sajtot és a trappista sajt felét.

Közben kilehet főzni enyhén sós vízben a tésztát, és elkészíteni a besamelt.

A vajat egy serpenyőbe felforrósítani, majd állandó keverés mellett hozzáadni a lisztet. Kevergetve kicsit megpirítani, majd felönteni a tejjel. Kézi habverővel simára keverni, közben ízlés szerint fűszerezni, majd addig főzni míg besűrűsödik.
Langyosra hűteni, majd az előzőleg elkészített cukkinivel óvatosan összekeverni.

Egy közepes méretű tepsit (22 x 32) kikenni vajjal, majd beleönteni a kifőzött tésztát. Tetejére kanalazni a sajtos-besameles-cukkinit. Végül a tetejére reszelni a megmaradt sajtot.

Előmelegített sütőben, közepes lángon szép pirosra sütni. ( én légkeverésnél 150 fokon sütöttem)
Nagyon finom, kiadós ebédet tudunk így feltálalni.

2010. augusztus 2., hétfő

Málnás-habos krémes.



Málnás krémest már sütöttem az ötletét Andi/cukijában láttam, de most valami habos finomságra voltam kiéhezve. Így született meg ez a habos változat, mely csakis annyiban tér el az előzőleg készített krémestől, hogy más sorrendben kerül összeállításra és még tejszínhabbal is megkoronáztam. Az első változat is nagyon finom volt, de ez a habos........... Meleg lévén nem lehet sokáig tartogatni, így mi gyorsan tettünk is ellene nehogy megromoljon, befaltuk az egészet.:))






2 cs leveles tészta
6 db tojás
25 dk porcukor
2 cs vaníliás cukor
1 l tej
4 cs vaníliás pudingpor
5 dl Hulala
málna

Az előnyújtott leveles tésztát szobahőmérsékleten hagyni teljesen kiengedni, majd az alatta lévő sütőpapírral együtt tepsire helyezni, villával megböködni, majd forró sütőben szép pirosra sütni.
A másik tésztát egyforma nagyságúra felkockázni, majd szintén megböködni és forró sütőben szép pirosra sütni.

A tojások sárgáját jól kikeverni a fele mennyiségű cukorral és a vaníliás cukorral, majd egy kevés tejet is keverni hozzá. Ezután folyamatos keverés mellett hozzáadni a pudingporokat és simára keverni.(csomómentes legyen)

A maradék tejet és a cukor másik felét feltenni forrni, majd állandó keverés mellett hozzáadni a tojásos-pudingos-cukros keveréket. Párpercig főzni, hogy kellően besűrűsödjön.

A tojások fehérjét egy csipet sóval kemény habbá verni, majd apránként a forró krémhez keverni.

Egy tálcára helyezni a kihűlt leveles tésztát, majd rákanalazni a még meleg krémet. Tetejét kirakni ízlés szerinti mennyiségű málnával.

A Hulalát kemény habbá verni.
A málna tetejére óvatosan rákanalazni a habbá vert Hulalát( v. tejszínt), majd egyenletesen elsimítani a tetejét.
Végül a hab tetejére helyezni a tésztakockákat és a tetejét porcukorral megszórni.