2019. március 31., vasárnap

Banános-kekszes alagút. (Sütés nélküli)




Szikrázóan süt a nap, gyönyörű az idő, ettől olyan nyárias hangulatom.... így a hétvégi sütemény egy egyszerű finomság, melyhez még a sütőt sem kellett bekapcsolni. Ameddig a vaníliás mascarponekrém elkészült, addig a kekszes rész a hűtőben pihent. A krém közepére most banán került, de mivel már megjelent a boltokban az eper, így ízlés szerint eperszemekkel is kirakhatjuk. Az elkészült alagutat pedig tegyük be pár órára vagy egész éjszakára a hűtőbe, hogy a krém megdermedjen, és az ízek jól összeérjenek. Tálalás előtt ízlés szerint felszeletelve kínáljuk, de egy szelet garantáltan nem lesz elég belőle, mert olyan finom....






 Kekszes rész hozzávalói egy 32x10x5 cm-es őzgerincformához:


25 dkg darált keksz (háztartási keksz)
15 dkg vaj (v. Rama margarin)
10 dkg porcukor
1 cs vaníliás cukor
1 ek holland kakaó 
2-3 ek rum
kb. 0,5 dl tej

Kell majd még kb. 16-20 db keksz a krém tetejére.


A darált kekszhez adjuk hozzá a felkockázott vajat (v. margarint) majd kezdjük el összemorzsolni.

Amikor már kellően morzsalékos, keverjük hozzá a porcukrot, a vaníliás cukrot, és a kakaót.

Ezután kanalazzuk hozzá a rumot, adjunk hozzá egy pici tejet, majd gyors mozdulatokkal gyúrjuk össze, hogy ne legyen se túl lágy, sem pedig túl kemény a massza. (a tejet apránként adjuk hozzá, nehogy túl lágy legyen a massza)

Az őzgerinc formát béleljük ki folpack fóliával úgy, hogy bőven túllógjon a formán, majd lapogassuk bele a kekszes masszát.

Ezután tegyük be a hűtőbe ameddig elkészítjük a krémet.





Vaníliás mascarponekrém hozzávalói:

25 dkg mascarpone
10 dkg porcukor
2 cs vaníliás cukor
2 dl Hulala (v. habtejszín)
10 gramm porzselatin + 0,5 dl víz
2-3 db banán


A mascarponéhoz adjuk hozzá a porcukrot és a vaníliás cukrot, majd keverjük simára. (ízlés szerint több cukrot is adhatunk hozzá)

A vizet melegítsük forráspontig, majd vegyük le a tűzről, adjuk hozzá a porzselatint, és addig keverjük, míg teljesen feloldódik és langyosra hűl.

Ezután adjuk hozzá a mascarponekrémhez, majd keverjük simára.

A Hulalát (v. habtejszínt) verjük fel kemény habbá, majd egy keverőkanállal, apránként keverjük hozzá a mascarponekrémhez.

A banánt készítsük el... vágjuk le a két végét.

Vegyük ki a hűtőből az őzgerincformát, majd a kekszes alapra kanalazzunk pár kanál krémet. 

Ezután helyezzük a közepére a banánt, egy kicsit nyomjuk bele a krémbe, majd egyenletesen kanalazzuk rá a maradék krémet. (lehetséges hogy nem kell az összes krém, azt nyalakodjuk el :) )

Ezután rakjuk ki a tetejét keksszel, majd hajtsuk rá a túllógó folpack fóliát, és tegyük vissza a hűtőbe, hogy a krém teljesen megdermedjen.

Tálalás előtt vegyük ki a hűtőből a banános-kekszes alagutat, fordítsuk rá egy tálcára, húzzuk le róla a fóliát, majd ízlés szerint szeleteljük fel, és úgy kínáljuk.


2019. március 28., csütörtök

Fűszeres kelkáposztás laska szalonnával és buggyantott tojással.




A hűtőben várakozott egy kisebb, maradék kelkáposzta, mely főzeléknek kevés lett volna, így gondoltam egy kelkáposztás tésztához viszont éppen elég lenne. Így hozzá is láttam az főzéshez.... a káposztát fűszeres tejszínben pároltam készre, majd összekevertem a kifőtt tésztával. Tálaláskor pirosra sütött baconnel szórtam meg, majd buggyantott tojással kínáltam. Az egész ebédkészítés pedig nem tartott bő fél óránál tovább....





Hozzávalók:

60 dkg kelkáposzta (torzsa nélkül)
25 dkg kockatészta (nagykocka)
15 dkg szeletelt bacon
só (ízlés szerint)
1 tk ételízesítő
őrölt színes bors (ízlés szerint)
1 kk egész köménymag
2-3 szál újhagyma
1,5 főzőtejszín
1 ek étolaj


A kelkáposztát vágjuk fel kisebb kockákra. Az újhagymát vágjuk fel vékonyra. A szeletelt bacont vágjuk félbe, majd csíkozzuk fel.

Egy serpenyőbe az olajon kevergetve kezdjük el sütni a bacont. Amikor már szép piros, szedjük ki a zsiradékból és tegyük félre. 

A visszamaradt zsiradékhoz adjuk hozzá a felvágott újhagymát, majd pároljuk üvegesre.

Ezután adjuk hozzá a felkockázott kelkáposztát, ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, szórjuk meg az ételízesítővel és a köménymaggal, és addig pároljuk míg félpuhára párolódik. 

Ezután öntsük fel a főzőtejszínnel, és addig főzzük tovább, míg a káposzta teljesen megpuhul, szinte krémes állagú lesz.

A tésztát főzzük ki enyhén sós vízbe, majd szűrjük le, alaposan csepegtessük le, és adjuk hozzá a káposztához. Ezután keverjük, forgassuk össze. (ha szükséges közben ízesítsünk utána)




Buggyantott tojás készítése:


Egy edénybe forraljunk fel kb. 1 liter vizet, majd öntsünk bele két teáskanál 10%-os ecetet.

A tojást egyesével óvatosan üssük bele egy kisebb tálkába, majd szintén nagyon óvatosan, alacsonyról (a tál szinte érjen bele a vízbe) öntsük bele a forrásban lévő, örvénylő vízbe. (Mielőtt beleöntenénk a tojást, keverjünk kanállal örvényt a vízbe, majd annak a közepébe öntsük bele. Így szép, formás buggyantott tojást kapunk)

Ezután mérsékeljük a hőfokot, és a gyöngyöző vízbe főzzük 3-4 percig, hogy a fehérje megfőjön, de a sárgája még folyós maradjon.

Amikor a tojás megfőtt, szűrőkanál segítségével emeljük ki a vízből, és hagyjuk lecsepegni. (Én négy tojást főztem meg, és mindegyikkel így jártam el, külön-külön.)  


Tálaláskor szedjük az elkészült tésztát tányérba, szórjuk meg a pirosra sütött baconnel, helyezzük rá a buggyantott tojást, majd úgy kínáljuk.



2019. március 25., hétfő

Sült húsos-zöldséges pizzatekercs.




A vasárnapi kacsasültből megmaradt egy kacsacomb, a hűtőben pedig meglapult egy Tante Fanny pizzatészta, így  az első gondolatom az volt, hogy sütök egy hagyományos pizzát, és rácsipkedem a húst is. Aztán kicsit tovább gondoltam, és a kacsacomb valamint a pizzatészta ugyan maradt, de a paradicsomos szósz helyett fűszeres tejföllel kentem le a tésztát, és került rá még gomba, csemegekukorica, és reszelt sajt is bőven, mielőtt feltekertem. A sütőből kivéve finom illatok lengték be a konyhát, és alig győztem kivárni, hogy végre megkóstolhassam. Nem csalódtam, mert a kacsahússal, nagyon, de nagyon finom volt a pizzatekercs. (még hidegen is...)






Hozzávalók: 

1 db konzerv csiperkegomba 
20 dkg sült hús (pl. maradék)
15 dkg reszelt sajt
1 tk szezámmag
1,5 dl tejföl
só (ízlés szerint)
őrölt színes bors (ízlés szerint)
1 kisebb tojás a lekenéshez





A konzerv kukoricát és gombát, külön-külön tegyük egy szűrőbe, és alaposan csepegtessük le. (Én a gombát egy kicsit megnyomkodtam, hogy minél kevesebb víz maradjon benne.)

A pizzatésztát helyezzük rá egy nagyobb tepsire, majd tekerjük ki a papírból.

A tejfölt ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, kenjük rá a tésztára, majd szórjuk meg a lecsepegtetett kukoricával, és a gombával.

A sült húst vágjuk fel kisebb darabokra, és szintén szórjuk a tésztára. (Felhasználhatjuk hozzá a maradék sült húst is, Én pl. egy sült kacsacombot daraboltam fel...)

Ezután szórjuk meg a reszelt sajt 2/3 részével, majd a papír segítségével, tekerjük fel úgy a tésztát, mint a bejglit.

A tojást villával kissé verjük fel, és kenjük le vele a tésztát, majd szórjuk meg a szezámmaggal és a maradék reszelt sajttal. 

Helyezzük be előmelegített sütőbe, majd közepes hőmérsékleten 35-40 perc alatt süssük szép pirosra. (Én légkeverésnél 160 fokon, 35 percig sütöttem.)





A sütőből kivéve hagyjuk hűlni, majd ízlés szerint szeleteljük fel, és úgy kínáljuk. Természetesen házi pizzatésztával is elkészíthetjük a tekercset, és a tölteléket is ízlés szerint variálhatjuk.


2019. március 22., péntek

Temesvári sertéstokány.




A sertéshúsból készült pörköltek, tokányok a kedvenceink közé tartoznak, így igen sűrűn a tányérunkra kerül valamelyik változat. A hűtőben volt egy szép darab sertéscomb, tejföl pedig mindig van itthon, így már csakis a zöldbabot kellett beszereznem, és kezdődhetett is az ebédfőzés. Mivel a friss, zsenge zöldbabnak még nincs itt az ideje, így egy csomag fagyasztott zöldbabot vettem, és most azzal készült a tokány. Tálaláskor galuskával kínáltam, de jól illik hozzá pl. a rizs, vagy éppen a tészta is.....






Hozzávalók:

70 dkg sertéscomb (v. lapocka)
20 dkg füstölt szalonna (húsos)
40 dkg zöldbab 
1 db vöröshagyma
3 gerezd fokhagyma
2 tk ételízesítő
só (ízlés szerint)
1 kk őrölt fehér bors
1 ek pirospaprika
3 dl tejföl
1 ek liszt
2 ek étolaj 






A húst, és a szalonnát vágjuk fel csíkokra. A vöröshagymát és a fokhagymát pucoljuk meg, majd vágjuk fel apróra. 

A zöldbab lehet fagyasztott is, akkor a főzés elején vegyük ki a fagyasztóból, ha friss a zöldbab akkor vágjuk fel kisebb darabokra.

Az olajat hevítsük fel, adjuk hozzá az apróra vágott vöröshagymát és pároljuk üvegesre, majd adjuk hozzá a felcsíkozott húsos szalonnát, és süssük pár percig.

Ezután keverjük hozzá a szintén apróra vágott fokhagymát, majd a felcsíkozott húst, és addig pároljuk tovább, míg a hús kifehéredik.

Amikor a hús már kifehéredett, ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, szórjuk meg az ételízesítővel és a pirospaprikával, majd keverjük alaposan össze. 

Ezután öntsük fel annyi vízzel hogy ellepje, és főzzük a húst félpuhára, majd adjuk hozzá a feldarabolt zöldbabot, és addig főzzük míg a hús is és a zöldbab is megpuhul. 

A tejfölt keverjük simára a liszttel, csorgassuk a húshoz, és főzzük még pár percig, hogy kissé besűrűsödjön, majd vegyük le a tűzről és tálalásig tartsuk melegen. 

Tálaláskor ízlés szerinti körettel kínáljuk. Én galuskát készítettem, de jól illik hozzá pl. a rizs és a kifőtt tészta is.


2019. március 18., hétfő

Spenótos-sonkás óriás calzone.




Nagyon szeretem a friss, zsenge spenótból készült ételeket, legyen az éppen spenótfőzelék, leves, vagy egy finom töltelékbe belecsempészve..... A napokban éppen főzelék készült ebédre, és gondoltam félreteszek egy nagyobb maréknyi spenótot, igaz ötletem akkor még nem volt, hogy mi is készül majd belőle. Aztán a fagyasztóba bekukkantva megláttam a kész pizzatésztát, és már el is döntöttem, hogy óriás calzone készül spenótos töltelékkel. A spenót mellett azért némi sonka is került a töltelékbe, de persze kolbásszal vagy éppen egy jó minőségű virslivel is készíthetjük....





Hozzávalók:

20 dkg spenót
15 dkg mascarpone
1 ek tejföl (20%-os)
15 dkg gépsonka (v. kolbász, szalámi..)
só (ízlés szerint)
2 csipetnyi őrölt fehér bors
1 késhegynyi szódabikarbóna
1 db tojás






A spenótot alaposan mossuk meg, majd enyhén sós, szódabikarbónás vízben főzzük pár percig. Ezután tegyük egy szűrőbe, alaposan csepegtessük le, majd amikor már kihűlt, kicsit nyomkodjuk meg, és vágjuk fel apróra.

A vékonyra szeletelt gépsonkát (v. kolbászt, szalámit...) vágjuk fel ízlés szerint kisebb kockákra. 

A mascarponéhoz adjuk hozzá a tejfölt, ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, majd keverjük alaposan össze.

Ezután először keverjük hozzá az előzőleg megfőzött, és apróra vágott spenótot, a tojássárgát, majd a felkockázott gépsonkát is. (közben kóstoljuk, és ha szükséges ízesítsünk utána)

A pizzatésztát tekerjük ki a papírból, majd az egyik felére kanalazzuk rá a tölteléket. Ezután kenjük le körbe a tészta szélét tojásfehérjével, majd hajtsuk rá a töltelékre az üresen maradt tésztarészt. 

Ezután a tésztaszélét alaposan lenyomkodjuk le, majd összecsippentsük össze, hogy sütés közben ne nyíljon majd szét. (Én a szélét először lenyomkodtam, majd kicsit felhajtottam, és utána csíptem össze.)

A megtöltött tésztát ezután helyezzük sütőpapírral bélelt tepsire, majd kenjük le tojásfehérjével.

Helyezzük be előmelegített sütőbe, majd közepesnél kicsit magasabb hőfokon süssük 25-30 perc alatt szép pirosra. ( Én légkeverésnél 170 fokon, 25 percig sütöttem.)





A sütőből kivéve, hagyjuk kicsit hűlni, majd vágjuk félbe, és úgy kínáljuk.


2019. március 15., péntek

Bográcsban és grillen készült ételek....


Elérkeztünk az idei év első hosszú hétvégéjéhez, és a napsütést ugyan egyenlőre még időnkét felhők takarják el, de ha hinni lehet az időjósoknak akkor beköszönt az igazi jó idő. Ilyenkor sok helyen előkerülnek a bográcsok, a grillek, a tárcsák, és elkezdődik a szabadban a sütés-főzés. Így aztán nemcsak a friss levegőt, a szikrázó napsütést élvezhetjük, de a szabadban készült sok-sok finomságot is élvezettel fogyaszthatjuk el. A következő receptekkel szeretnék ötletet adni mindazoknak akik a hozzávalókat már beszerezték, viszont még tanácstalanok, hogy mi is készüljön ebédre, vagy éppen vacsorára. A képek alatt lévő linkre kattintva pedig a részletes receptek is megtalálhatóak.









































2019. március 10., vasárnap

Túró Rudi pite.




A gyerekeknek, és szerintem a felnőtteknek is az egyik kedvence a Túró Rudi, legalábbis nálunk nagy kedvenc. A túrós süteményeket és tortákat különösen szeretjük, és Túró Rudi tortát is sütöttem már, sőt sütés nélküli változatban is készült már. (receptek a linkre kattintva találhatóak) Ennek a pitének az elkészítése roppant egyszerű, mivel az alaphoz a Tante Fanny linzertésztát hívtam segítségül, melyből a csokoládédarabkákat sem spórolták ki. Természetesen saját magunk is elkészíthetjük a pitetésztát.(a linkre kattintva megtalálható a barna linzertészta recept) A túrós tölteléket, pedig egyszerűen csak összekeverjük, majd a kihűlt tésztába kanalazzuk, és pár órára betesszük a hűtőbe dermedni. Végül rákerül a csokoládé ganache, és a feldarabolt Túró Rudi.... tálaláskor pedig egy szelet biztosan nem lesz elég belőle, mert olyan finom.





Hozzávaló a tésztához:




A tésztát felhasználás előtt legalább egy fél órával előbb vegyük ki a hűtőből, hogy könnyebben kitudjuk majd nyújtani.

A tésztát lisztezett felületen nyújtsuk ki, majd béleljük ki vele a piteformát, és villával több helyen böködjük meg. (Én akkorára nyújtottam ki mint a piteforma alja, majd kézzel nyomkodtam az oldalára a tésztát.)

Helyezzük be előmelegített sütőbe, majd közepes hőmérsékleten kb. 25 perc alatt süssük készre. (Én légkeverésnél 170 fokon, 20 percig sütöttem)

A tésztát természetesen saját magunk is elkészíthetjük a pitéhez. Erre a linkre kattintva a tészta receptje megtalálható a Mississippi tortánál.





Hozzávalók a töltelékhez:

50 dkg túró
1,5 dl tejföl (20%-os)
15 dkg porcukor
3 cs vaníliás cukor
1 citrom reszelt héja
1/2 citrom leve
15 gramm porzselatin + 0,5 dl víz
1 dl Hulala (v. habtejszín)



A túrót villával nyomkodjuk össze, ezután adjuk hozzá a tejfölt, a porcukrot és a vaníliás cukrot, a citromlevet és a reszelt citromhéjat, majd keverjük alaposan össze. (ízlés szerint több cukrot is adhatunk hozzá)

A vizet melegítsük forráspontig, majd vegyük le a tűzről, adjuk hozzá a porzselatint, és addig keverjük míg teljesen feloldódik és langyosra hűl.

Ezután öntsük hozzá a túrós keverékhez, és szintén keverjük alaposan össze.

A Hulalát (v. habtejszínt) verjük fel kemény habbá, majd adjuk hozzá a túrós keverékhez, és óvatosan keverjük össze.

Az elkészült túrós tölteléket egyenletesen kanalazzuk bele a teljesen kihűlt pitetésztába, majd pár órára tegyük be a hűtőbe, hogy teljesen megdermedjen.






Csokoládé ganache és a díszítés hozzávalói:

10 dkg csokoládé (nálam 70%-os)
egy diónyi vaj
1 dl Hulala (v. habtejszín)
4 db Túró Rudi


A csokoládét tördeljük apró darabokra. A Túró Rudit vágjuk fel ízlés szerinti darabokra.

A Hulalához (v. habtejszínhez) adjuk hozzá a vajat, melegítsük forráspontig, majd vegyük le a tűzről, adjuk hozzá az apróra tördelt csokoládét, és keverjük simára. 

Vegyük ki a hűtőből a pitét, egyenletesen öntsük rá a csokoládét, majd ízlés szerint díszítsük a feldarabolt Túró Rudival.

Ezután tegyük vissza a hűtőbe, hogy a csokoládé teljesen megdermedjen.




Tálalás előtt legalább egy fél órával vegyük ki a pitét a hűtőből, hogy ne legyen vad hideg, majd ízlés szerint szeleteljük fel, és úgy kínáljuk.


2019. március 7., csütörtök

Sertéstarja tejszínes gombával.





Ezt az egyszerűen elkészíthető gombás hússzelet tálalhatjuk hétköznap ebédre, vagy éppen vacsorára, de pl. a hétvégi asztalon is megállja a helyét. Én vastagabb tarjaszeleteket vásároltam, mert a szaftosabb húst szeretjük, de ízlés szerint a kicsit szárazabb sertéskarajt is választhatjuk hozzá. Ameddig az elősütött hús puhára párolódik addig elkészül a tejszínes gomba is, és nincs más hátra, mint pár perc alatt összerotyantani, majd ízlés szerinti körettel tálalni. Jól illik hozzá a rizs, a krumplipüré, vagy éppen tészta is.






Hozzávalók:

4 szelet tarja (csont nélkül)
50 dkg gomba
1 db vöröshagyma
só (ízlés szerint)
1 tk ételízesítő
őrölt színes bors (ízlés szerint)
1 kk kakukkfű
egy csipet szerecsendió
1 db babérlevél
1 tk pirospaprika
2 ek kukoricaliszt
1.5 dl fehérbor
2 dl Meggle főzőtejszín
3 dkg vaj
3 ek étolaj






A hússzeleteket ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, és hagyjuk legalább egy fél órát állni, hogy az ízek átjárják, majd forgassuk  bele a kukoricalisztbe.

 Ezután egy serpenyőbe hevítsük fel a vajat 2 evőkanál olajjal, majd helyezzük bele a hússzeleteket, és pár perc alatt süssük mindkét oldalát pirosra.

Ezután öntsük fel a borral, fedjük le a serpenyőt, és alacsony hőfokon addig pároljuk, míg a hús megpuhul, és zsírjára sül. 

A vöröshagymát pucoljuk meg, majd vágjuk fel apróra. A gombát vékonyan szeleteljük fel.

Egy serpenyőbe hevítsük fel a maradék olajat, adjuk hozzá az apróra vágott vöröshagymát, és pároljuk üvegesre.

Ezután adjuk hozzá a felszeletelt gombát, ízlés szerint sózzuk, szórjuk meg az ételízesítővel, a pirospaprikával, és a fűszerekkel, majd lefedve pároljuk kb. tíz percig. (ha a gomba nem enged elegendő levet, akkor egy pici vizet öntsünk rá)

Amikor a gomba készre párolódott, öntsük hozzá a főzőtejszínt, keverjük alaposan össze, majd fedő nélkül főzzük pár percig.

Ezután öntsük a gombamártást a puhára párolódott húsra, óvatosan keverjük, rázogassuk össze, és főzzük még pár percig, hogy a szaft kellően besűrűsödjön. 

Ameddig a hús készül készítsünk hozzá ízlés szerinti köretet, pl. rizst, krumplipürét, esetleg főzzünk ki hozzá tésztát.

Tálaláskor tegyük a tányérra a köretet, majd helyezzük mellé a húst, kanalazzuk rá a gombamártást, és úgy kínáljuk.


2019. március 2., szombat

Csirkecomb paradicsomos csicseriborsóval.




A napokban szembe jött velem a neten ez a recept, és mivel az ételről készült fotó rögtön felkeltette az érdeklődésemet, rá is kattintottam a linkre. A link a Tétova  ínyenc blogba vitt, és a receptet végigolvasva megállapítottam, hogy a hozzávalók szinte kivétel nélkül a rendelkezésemre állnak. A csirkecombot éppen előző nap vásároltam, hogy majd tejfölösen, paprikásnak készítem el, de ezt rögtön el is vetettem.  A csicseriborsóval pl. már napok óta szemezgettem, dobozos paradicsom is van mindig itthon, hogy hátha...... és a fűszernövényekből sincs hiány a kertben. Így aztán a paprikás helyett nálam is elkészült ez a finomság, melyet rövid idő alatt összeállítottam, majd irány a sütő..... 







 Hozzávalók:

4 db alsó csirkecomb
8 szelet bacon
1 ü. csicseriborsó (konzerv)
1 doboz egész paradicsom (konzerv) 
1 cs újhagyma
2-3 gerezd fokhagyma
zsálya (ízlés szerint)
kakukkfű (ízlés szerint)
1 db babérlevél
só (ízlés szerint)
1 kk cukor
őrölt színes bors (ízlés szerint)
1 dl víz
2 ek olívaolaj





A csicseriborsót tegyük egy szűrűbe, és alaposan csepegtessük le. (Én hideg vízzel is leöblítettem, majd hagytam lecsepegni.)

A combokat sózzuk, borsozzuk, és hagyjuk legalább egy fél órát állni, hogy az ízek átjárják.

Az olajat hevítsük fel, helyezzük bele az előzőleg befűszerezett combokat, és pár perc alatt, közben többször átfordítva, pirítsuk körbe, majd szedjük ki a zsiradékból és tegyük félre.

Ezután a langyosra hűlt combokat tekerjük körbe a baconnel.

A visszamaradt zsiradékba tegyük bele az újhagymát, kicsit fonnyasszuk meg, majd préseljük hozzá a fokhagymát, öntsük hozzá a paradicsomot és a csicseriborsót.

Ezután sózzuk, borsozzuk, szórjuk meg a cukorral, adjuk hozzá a zöldfűszereket, öntsük fel a vízzel, majd keverjük össze, és melegítsük forráspontig.

Egy tepsibe (v. sütőtálba) öntsük át a paradicsomos csicseriborsót, majd helyezzük rá a baconbe tekert csirkecombokat.

Helyezzük be előmelegített sütőbe, majd közepes hőmérsékleten kb. 45 perc alatt süssük szép pirosra. (Én légkeverésnél 170 fokon, 40 percig sütöttem.)





Tálalás előtt tegyünk pár kanál paradicsomos csicseriborsót a tányérra, majd helyezzük rá a pirosra sült csirkecombot, és úgy kínáljuk. Ízlés szerint szárított fűszerekkel is készíthetjük, ha nem áll rendelkezésünkre frissen szedett zöldfűszer.